Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозити: хто, де і скільки?

Виявляється, найбільшою популярністю серед вкладників українських банків користуються депозити з виплатою відсотків в кінці терміну дії, а вік середньостатистичного вкладника – вище 45 років. .
Депозитні портфелі вітчизняних банків, в більшості своїй, розподілені рівномірно між усіма регіонами країни, якщо інше не продиктовано географією бізнесу. При цьому найбільша кількість вкладів оформлена в Київській області та в регіонах, в яких знаходяться головні офіси банків.
«По всіх регіонах України обсяг депозитного портфеля у« Ренесанс Кредит » розподіляється практично рівномірно, за винятком зниження в східних областях і відсутності діяльності в Криму згідно з постановою НБУ, – розповідає заступник голови правління банку «Ренесанс Кредит» Андрій Прусов.

– При цьому сума депозитів, які ми залучаємо в Києві, традиційно істотно вище. Тут економічна середа активніше, рівень доходу вище, і суми вкладів – більше. За кількістю клієнтів-вкладників в нашому портфелі домінує Західна Україна. Але суми депозитів там не такі великі ».
«Найбільша кількість депозитних договорів укладено у Західному регіоні – Львівська та Івано-Франківська області. Найбільші ж суми депозитів – у жителів Львівської, Харківської, Київської та Хмельницької областей. Це обумовлено географічною специфікою бізнесу Кредобанку », – стверджує директор департаменту роздрібних клієнтів ПАТ «Кредобанк» Орися Юзвишин.

«Сьогодні найбільшу питому вагу (як за обсягом, так і за кількістю діючих депозитних договорів) в структурі роздрібного депозитного портфеля ПУМБ мають Донецька та Київська області», – ділиться інформацією начальник відділу депозитів ПУМБ .
«Завдяки розгалуженій мережі відділень УкрСиббанк охоплює всі регіони України і скрізь забезпечує відповідний рівень якості обслуговування своїх клієнтів. Відповідно до внутрішньої звітності банку, найбільша кількість і суми депозитів спостерігаються насамперед у Київській, Дніпропетровській та Харківській областях. На наш погляд, це значною мірою викликане істотними відмінностями за: кількістю юридичних осіб / підприємств у цих регіонах і рівню ВВП на душу населення, рівнем безробіття і доходів населення, рівнем народжуваності і відповідно кількості населення в цілому », – коментує прес-служба УкрСиббанк.

Як стверджують банкіри, найбільшою популярністю серед їхніх клієнтів користуються вклади з виплатою процентів в кінці строку. «Сьогодні найбільш популярними є депозити терміном на 1 рік з виплатою відсотків в кінці терміну дії депозиту. Також користуються попитом короткострокові вклади, що оформляються через Інтернет-банкінг на особливих умовах », – оповідає Орися Юзвишін.
«Близько 70% наших вкладників віддають перевагу депозитним продуктам з виплатою відсотків в кінці строку розміщення», – підтверджує Андрій Прусов.

«Загалом найбільшим попитом серед клієнтів ПУМБ користуються класичні депозити без права поповнення, які дозволяють отримати максимальний дохід. Разом з тим варто відзначити, що протягом поточного року ми відзначаємо стабільну тенденцію до скорочення середньої терміновості нових депозитів », – розповідає про тенденції, які простежуються в Пумбі Микита Малясов.

Так якщо раніше середній термін вкладу стабільно перевищував 9 міс., то на сьогодні даний показник змістився до 3-6 міс. Дана тенденція характерна для всієї банківської системи і обумовлена нестабільною економічною та політичною ситуацією в країні та відповідним бажанням клієнтів мати можливість більш оперативного доступу до своїх заощаджень в разі виникнення непередбачених обставин.

Також в поточному році відзначається більший попит клієнтів на "гнучкі" депозити з лояльними умовами дострокового зняття грошових коштів ».
Соціальні портрети вітчизняних вкладників різних банків також досить схожі. «Середній вік вкладника банку «Надра» становить 53 роки. Якщо говорити про гендерний розподіл клієнтів, то серед них 53% жінок і 47% чоловіків », – розповідає Руслан Волинець.

«Середньостатистичний вкладник ПУМБ має вік 45-55 років, стабільне місце роботи на управлінських позиціях середньої / вищої ланки (або власний бізнес) в різних сферах економічної діяльності з доходом істотно вище середнього по країні», – дізнаємося від начальника відділу депозитів ПУМБ Микити Малясова.
«Серед вкладників УкрСиббанку переважають жінки у віці 26-31 років з доходом середній, середній плюс, з вищою освітою. Також окремо виділяється численна група пенсіонерів, які із задоволенням відкривають спеціальний депозитний продукт «Щасливий вік». З іншого боку, більше половини наших вкладників – наймані працівники, які користуються ощадними рахунками, які отримують зарплату в межах пакетного пропозиції All Inclusive », – повідомили порталу Banki.ua в прес-службі УкрСиббанку.

«Серед наших вкладників більше 10% – це пенсіонери. Частка клієнтів, які розміщують вклади від 100 тис. грн., у нас складає всього 2%. Ми працюємо в своєму сегменті і залучаємо депозити на масовому ринку. Це тисячі невеликих вкладів від громадян по всій країні.
Вважається, що працювати на цьому ринку більш складніше, ніж залучати депозити у деякому сегменті.
Але така спеціалізація підтримує стабільність і стійкість банку, – ділиться статистичними даними банку «Ренесанс Кредит» Андрій Прусов.20% наших вкладників раніше вже ставали клієнтами «Ренесанс Кредит», користувались нашими кредитами або кредитними картами ».

Що ж, як бачимо, український вкладник – це людина 45-55 років, який віддає перевагу депозитам з терміном розміщення від 3 місяців до 1 року з виплатою відсотків в кінці терміну.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?