Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозити без можливості дострокового зняття.

У четвер, 14 травня, народні депутати України проголосували в другому читанні за законопроект № 1195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів)», згідно з яким строкові депозити тепер діляться на термінові і термінові з можливістю дострокового зняття. Як нововведення вплине на банківську систему і лояльність вкладників?

Незважаючи на страшні заголовки публікацій на кшталт «Рада ввела заборону на дострокове зняття депозитів», впровадження минулого тижня вищевказаних законодавчих змін ніяк не позначиться на вже існуючих депозитах. Тобто, банк не зможе просто взяти і заборонити Вам достроково розірвати договір, якщо інше не передбачено умовами документа.
У першу чергу слід підкреслити, що вимоги, встановлені цим законом поширюватися тільки на вклади за новими договорами. У випадку, якщо клієнт продовжує вклад без підписання нового контракту, дана норма на нього поширюватися не буде. При цьому, навіть після того, як закон набуде чинності, ключовими критеріями для українців, охочих розмістити кошти на строковий депозит, залишатимуться: надійна робота банку, а також прибутковість.

Як стверджує експерт, банківська система вже давно потребує такого нововведення, і було б воно прийняте раніше, багато банків, які Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виводить з ринку, зараз продовжували б працювати.
Якщо говорити про вплив закону на банківську систему, то варто зазначити, що фінансовий ринок чекав його ще з часів фінансово-економічної AR-121109802.jpg&maxw=640&q=100кризи 2008 року. І вважаю, що за умови грамотної і широкомасштабної роз’яснювальної роботи з клієнтами вітчизняних фінустанов в довгостроковій перспективі закон матиме позитивний вплив на підвищення рівня ліквідності банківської системи України, а відповідно сприятиме відновленню довготермінового кредитування економіки держави, зниження процентних ставок за позиками.
І це абсолютно логічно.
Банки залучають депозити на конкретний термін, за рахунок цих коштів отримують можливість для кредитування. При цьому, банки не мають права скорочувати терміни погашення заборгованості клієнтів, коли, наприклад, вкладники достроково розривають депозитні контракти.

– Однозначно, цей закон має на меті знизити ризики за рахунок прогнозованого і, відповідно, більш ефективного управління ліквідністю. Крім цього, в довгостроковій перспективі законопроект позитивно позначиться і на підвищенні рівня довіри українців до банківської системи ».
Якби він діяв під час кризових 2014-2015 р.р., то, можливо, більшість вітчизняних фінустанов змогли б з більш високим запасом міцності пережити пікові моменти кризи, значно менше була б і кількість банків, змушених покинути ринок, так як відтоки НЕ були б настільки масовими через неможливість достроково розірвати депозитний договір.
А це відповідно позначилося б на збереженні ліквідності банківських установ, відсутності такого високого градусу панічних настроїв у суспільстві і збереженні високого рівня довіри українців до своїх фінансових партнерів.
Тому, як уже зазначалося, що при грамотній інформаційно-роз’яснювальній роботі з клієнтами щодо всіх аспектів даного законопроекту, він буде мати позитивні наслідки для всіх учасників банківського ринку », – додав експерт.

Відзначимо, що кожен банк самостійно визначатиме для себе, які депозити стануть терміновими без можливості дострокового розірвання, а за якими така можливість збережеться.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?