Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозитні вклади в нетрадиційних валютах.

Сьогодні в Україні найбільш популярними валютами для вкладів є гривня, американський долар і євро. Але, в якій ще валюті можна оформити депозит і наскільки це вигідно.

Згідно з даними НБУ, в Україні відзначається зростання довіри населення до гривні. Підтвердження цьому – за 10 місяців 2013 обсяг гривневих вкладів українців збільшився на 60,9 млрд грн, у той час як валютних – на 3,8 млрд грн.

Українські вкладники завжди віддавали перевагу вкладам у національній валюті, частка вкладів у гривні становить 65% портфеля.

Але вкладами у гривні, доларах та євро є альтернатива. В українських банках можна розмістити депозит, наприклад, в російських рублях, швейцарських франках і британських фунтах стерлінгів.

Найбільш затребуваними з екзотичних валют (валюти 2-ї категорії класифікатора іноземних валют НБУ) в Україні є валюти країн, що межують з Україною. Наприклад, на за заході країни – це польський злотий, на сході – російський рубль.

В банку «Хрещатик» також пропонуються до розміщення на термін 6, 9, 12 міс. російський рубль, швейцарський франк і англійський фунт, але внески в доларах і євро користуються основним попитом. Частка вкладів на екзотичній валюті становить 0,02% від портфеля банку.

І це при тому, що банки, що пропонують депозити у франках, можна перерахувати по пальцях. Причини банальні – долар і євро більш звичні для bigвкладника.

Причина низького попиту в розмірі процентних ставок. Так, максимальна процентна ставка за вкладами на 12 міс. в екзотичній валюті – 2,5% річних, а в доларах США на аналогічний період – 8,25%.

За словами заступника начальника управління розвитку роздрібного банкінгу Укргазбанку Наталії Горської, середня сума вкладів у швейцарських франках становить 6800 франків.

Зберігати гроші в цих валютах цілком вигідно тим, хто планує ними скористатися в майбутньому. Наприклад, поїхати у відпустку до Великобританії або Швейцарії. Також гроші в екзотичній валюті розміщують українці, які планують відправити дітей здобувати вищу освіту в іноземних ВНЗ.

У зв’язку з цим головний інтерес клієнтів при оформленні таких депозитів полягає не в отриманні максимальної прибутковості, а в цілості саме тієї валюти, якою вони планують скористатися через певний час.

Вітчизняні банки могли б розміщувати депозити в екзотичних валютах і більш вигідно для позичальників, якби для цього були необхідні умови.

Фінансові установи повинні мати можливість вигідно розміщувати залучені кошти. Однак на внутрішньому ринку такі можливості обмежені (валютне кредитування населення заборонено, а кредити для юридичних осіб в екзотичних валютах непопулярні). Що ж до зовнішніх ринків, то лише одиниці українських банків є учасниками міжнародного валютного ринку.

За її словами, для того, щоб розміщувати кошти з вигодою, їх необхідно дешево залучати. А низькі ставки по депозитах в екзотичних валютах не зможуть бути цікаві населенню України в умовах високих ставок у національній валюті, доларах і в євро. Відповідно, відсутність попиту породжує слабкі пропозиції.

Що пропонують українські банки

Банк

Назва внеску

Валюти рахунку

Мінімальна
сума вкладу

Прибутковість

3 міс.

6 міс.

12 міс.

Укрексімбанк

Класичний

Швейцарський франк

500 швейцарських франків

3.5%

4.5%

6.1%

ОТП Банк

З виплатою відсотків по закінченню терміну

Швейцарський франк

500 швейцарських франків

3.5%

4%

4%

Універсал Банк

Строковий депозит

Швейцарський франк

1000 швейцарських франків

4%

4.3%

4.5%

Фунт Стерлінгів

1000 фунтів стерлінгів

4%

4.3%

4.5%

City Commerce Bank

Ваш Накопичувальний

Швейцарський франк

500 швейцарських франків

2.2%

3.2%

Фунт Стерлінгів

500 фунтів стерлінгів

2.2%

3.2%

Банк Фінансова Ініціатива

Інтернаціональний

Швейцарський франк

500 швейцарських франків

4%

4.5%

Фунт Стерлінгів

500 фунтів стерлінгів

3.5%

4%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?