Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозитні та ощадні сертифікати

У наш час фінансові структури оперують багатьма документами. Серед них – спеціальні сертифікати. Зазвичай в них міститься цілковита інформація про те, що клієнт брав кошти у позику, та конкретний розмір боргу, який він повинен погасити протягом певного часу. Відомо, що його обумовлюють у спеціальній угоді, яку підписують дві сторони: фінансова структура та клієнт. Так що недомовленостей бути не повинно.

Перехід від одного до іншого

Як показує життєва практика, ощадні сертифікати можна отримати в 25 банках Російської Федерації. Їх видають конкретному клієнтові. Дуже часто люди плутають такі поняття, як депозитні та ощадні сертифікати. Потрібно розуміти одне: це ні одне і те ж. Зазвичай депозитні документи служать для певних юридичних персон, ощадні, на відміну від попередніх, обслуговують тільки фізичні особи. Що стосується правил їх опублікування, то вони нічим не відрізняються один від одного.

depositnie_i_sberegatelnie_sertifikatiПрава по володінню такими документами час від часу, за бажанням клієнтів, можуть переходити від однієї людини до іншої. На фінансових ринках найбільших країн Азії ощадні та депозитні сертифікати – поки ще не достатньо вивчене явище. Можливо, саме тому при їх оформленні співробітники фінансових структур висувають жорсткі вимоги до клієнтів.

Ставки фіксуються

Але останнім часом аналітики виявили тенденцію до зростання їх популярності. Особливо це стосується ощадних документів. Їх можна купити готівкою або ж шляхом вкладів користувачів банківської структури.

Використання таких фінансових документів забезпечує їх клієнтам вигідні можливості. Зазвичай їм властиві певні риси цінних паперів та вкладів. В даному випадку процентні ставки фіксуються. Їх виплачують тоді, коли настає час погашення сертифіката. Цей документ можна залишити у себе, передати в користування іншим особам, врешті-решт, заповідати своїм онукам і правнукам.

Щоб оформити іменний сертифікат, клієнту банку доведеться пройти ряд покладених в такому випадку процедур. Перш за все, мова йде про поступки вимоги. Іноді ощадні сертифікати використовують як заставу для отримання займаних коштів. Причому всі необхідні документи зберігаються у фінансовій структурі.

Що за підводні камені?

Сертифікати беруть в поїздки за кордон і країни СНД. Але не потрібно забувати, що розплата за них раніше позначеного в договорі часу, веде до втрати вигоди. І ще! Такі документи не повинні потрапляти на очі зовсім невідомим вам особам.

За допомогою фінансових сертифікатів клієнти можуть розплачуватися за покупки, зроблені в будь-якому торговому центрі. Можна навіть путівку в теплі краї купити.

Однак і тут є свої підводні камені, на які не можна закривати очі. Перш за все, мова йде про те, що ощадні та депозитні сертифікати не вказані в державному законодавстві про страхування фізичних осіб. До того ж, виручка за цими документами оподатковується.

В даний час в пошані – сертифікати Ощадного банку Російської Федерації. Ставка по цих документах не нижче і не вище показників по депозитах. У деяких випадках – трохи вище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?