Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозитні перспективи

У жовтні темпи падіння ставок по депозитах сповільнилися, а за короткостроковими банківськими заощадженнями прибутковість навіть зросла. Liga.net спробувала з’ясувати, як будуть вести себе депозитні ставки далі. Ось головне.

Гривневі вклади на термін до трьох місяців в жовтні подорожчали на 0,33-0,48 п.п. – До 8,7-13,50% річних. Решта депозити в національній валюті подешевшали на 0,01-0,09 п.п. – До 15,51-16,34% річних. Валютні вклади на термін до трьох місяців подорожчали на 0,32-0,65 п.п. – до 2,06-3,87% річних. Довгі внески подешевшали на 0,03-0,18 п.п. – До 3,99-5,26% річних.


Чому падають ставки?

Банки так і не почали активно кредитувати клієнтів. При цьому у них залишається надлишок ліквідності як в національній, так і в іноземній валюті. Поступово знижується облікова ставка НБУ , до якої зараз прив’язане розміщення банками короткостроковоъ гривневої ліквідності в депозитні сертифікати Нацбанку.

«Зниження інфляційних очікувань населення і бізнесу, а також стабільний курс гривні були головними драйверами зниження ставок за гривневими депозитами в жовтні» – говорить головний аналітик Укрсоцбанку.

Підвищуючи ставки за короткостроковими вкладами, банки намагаються стимулювати активність вкладників і при цьому не брати на себе довгострокові зобов’язання. «Банки не хочуть виплачувати підвищені ставки в очікуванні поліпшення загальної ситуації після Нового року» – стверджує керівник департаменту заощаджень Приватбанку .

Банкіри сходяться на думці, що зниження ставок продовжиться. Основна причина – накопичена банками ліквідність.

«Традиційно ми очікуємо деякого зниження ставок внаслідок зниження облікової ставки НБУ до 14%, – говорить директор департаменту продуктів роздрібного бізнесу і транзакційного банкінгу Universal Bank . – Реакцію банків на цей крок, за аналогією з попередніми періодами, можна очікувати вже протягом 1-2 тижнів ».

«Швидше за все, банки не будуть різко знижувати свої цінові пропозиції. Ми більше схиляємося до того, що протягом поточного місяця і першої половини наступного можна буде спостерігати поступове зниження ставок порівняно невисокими темпами – в діапазоні 1-1,5% річних »- прогнозує віце-президент Альфа-Банку
Україна. На його думку, в кінці року ставки за депозитами фізичних осіб можуть дещо зрости, в рамках різних акційних пропозицій напередодні свят.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?