Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозит з пролонгацією, на що звертати увагу?

Які бувають "підводні камені" в опції "пролонгація" депозиту.

В даному випадку необхідно звертати увагу одночасно на кілька моментів. По-перше, чи змінюється розмір процентної ставки при пролонгації вкладу. По-друге, чи існує розрив у нарахуванні відсотків при пролонгації. По-третє, чи змінюються при пролонгації інші умови вкладу (термін, періодичність виплати відсотків, умови поповнення та зняття), а також яким чином виплачуються відсотки за минулий термін депозиту (на картковий рахунок або капіталізуються збільшуючи тим самим початкову суму вкладу). Крім того, необхідно звернути увагу на наявність (відсутність) можливості скасування (або повторної активації) пролонгації в перебігу строку дії депозиту.

clip_image001Підводні камені в опції "пролонгація" депозиту:

  • зміна (в будь-яку сторону) розміру процентної ставки при пролонгації вкладу,
  • зміна інших умов депозиту (термін, періодичність виплати відсотків, умови поповнення та зняття),
  • розрив у нарахуванні відсотків (відсотки не нараховуються за день пролонгації вкладу),
  • відсутність можливості скасувати пролонгацію протягом терміну дії депозиту,
  • нараховані відсотки можуть не виплачуватися на картковий рахунок, а приєднуватись до початкової суми вкладу шляхом капіталізації в день пролонгації депозиту.

Також важливі моменти, на які клієнту варто звернути увагу, це, перш за все, на яких умовах проходить пролонгація:

  • В якому режимі проходить пролонгація – в автоматичному, або вкладнику потрібно звертатись в банк для оформлення пролонгації;
  • Якщо пролонгація з автоматичним режимом, то які в такому випадку існують умови відмови від пролонгації;
  • На який термін продовжується депозит;
  • Яка процентна ставка встановлюється на строк пролонгації, і чи є бонус за пролонгацій;
  • Яка максимальна кількість пролонгацій по депозиту.

Щоб вкладник не був неприємно здивований, йому насамперед потрібно звернути увагу на умову встановлення процентних ставки і термін пролонгації. Як правило, при пролонгації банки встановлюють процентну ставку, яка діє по даному виду вкладу на дату пролонгації та лонгується депозит на початковий термін розміщення депозиту. Тому клієнтам потрібно стежити за інформацією про діючі ставки на сайті банків або уточнювати дане питання в відділеннях банків.

Якщо вкладник хоче відмовитись від автолонгаціі, йому слід звернути увагу на дату, не пізніше якої потрібно подати заяву в банк на відмову від пролонгації, щоб вклад не був пролонгований. Оскільки при зверненні клієнта навіть через день після цієї дати про зняття депозиту, необхідно буде писати заяву про дострокове розірвання договору та очікувати кілька днів, щоб отримати свій вклад.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?