Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Читачі порталів все частіше, залишаючи відгук про той чи інший банк, скаржаться на те, що фінустанова видала не всі відсотки по депозиту. Але причина зовсім не в шахрайстві з боку банку. Справа в тому, що починаючи з серпня 2014 прибуток за вкладами оподатковується, і цей податок поступово зростає. Як прорахувати реальну процентну ставку в нових умовах, читайте в нашому матеріалі.

З 1 серпня 2014 в Україні вступив у дію закон, яким була введена єдина ставка податку в розмірі 15% на доходи фізичних осіб від депозитів і поточних рахунків. Але з 1 січня 2015 року податок з відсотків фізичних осіб, нарахованих на залишок коштів за депозитними вкладами і поточними рахунками збільшився з 15% до 20%.
Крім цього, згідно з новими умовами оподаткування, тепер з пасивних доходів вкладників утримується військовий збір у розмірі 1,5%. Таким чином, на відкритому в банку депозиті вкладники тепер будуть заробляти на 21,5% менше, ніж рік тому.

clip_image001

Спробуємо розрахувати прибуток від гривневого депозиту в нових умовах оподаткування. Припустимо, що ви вирішили інвестувати в банківський депозит 10 тис. грн. строком на 1 рік. під 23% річних. При цьому капіталізація відсотків банківським договором не передбачена. Множимо 10 тис. грн. на 0,23, і отримуємо 2,3 тис. грн.
Такий прибуток без вирахування депозитного податку та військового збору. А тепер робимо розрахунок реального прибутку: 2300 – (2300 × 0,215) = 1 805. Отримана нами цифра свідчить про те, що в разі інвестування 10 тис. грн. під 23% річних без капіталізації, ефективна процентна ставка буде дорівнювати 18,05%.
Тепер зробимо такий же розрахунок для депозиту, умовами якого передбачена капіталізація відсотків. Тут потрібно скористатися спеціальною математичною формулою:

Fv = Sv * (1 + (R / Ny)) Nd

де Fv – це підсумкова сума, Sv – початкова сума, R – річна процентна ставка, Ny – кількість періодів капіталізації в році, а Nd – кількість періодів капіталізації за весь період вкладу. Підставляємо наші дані: 10 000 × (1 + (0,23 / 12) 12 = 10 000 × 1,25586 = 12 588,6. Тобто, прибуток від депозиту з капіталізацією відсотків становить 2588.
Щоб дізнатись ефективну ставку, робимо останній розрахунок: 2588 – (2588 × 0,215) = 2 031,58. Це означає, що реальний прибуток від інвестування в цей депозит складає 20,31% річних, що на 2% більше ніж у варіанті без капіталізації.
Варто також пам’ятати, що від податків звільнені доходи у вигляді відсотків, що нараховуються на залишки коштів на окремих поточних рахунках, які призначені виключно для зараховуються заробітних плат, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших соціальних виплат.
Сплатою податку з відсотків банк займається самостійно. Внесення податків від імені фізичних осіб здійснюється при кожній виплаті доходів у вигляді відсотків. За підсумками року клієнти фінустанови не повинні декларувати свої доходи від депозитів.
Крім того, банк не має права розголошувати дані про вкладника, з доходів якого був отриманий податок. Таким чином, інформація про суму вкладу, нарахованих відсотках і клієнта залишається конфіденційною.

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.