Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозит враховуючи податок: яка реальна ставка?

Читачі порталів все частіше, залишаючи відгук про той чи інший банк, скаржаться на те, що фінустанова видала не всі відсотки по депозиту. Але причина зовсім не в шахрайстві з боку банку. Справа в тому, що починаючи з серпня 2014 прибуток за вкладами оподатковується, і цей податок поступово зростає. Як прорахувати реальну процентну ставку в нових умовах, читайте в нашому матеріалі.

З 1 серпня 2014 в Україні вступив у дію закон, яким була введена єдина ставка податку в розмірі 15% на доходи фізичних осіб від депозитів і поточних рахунків. Але з 1 січня 2015 року податок з відсотків фізичних осіб, нарахованих на залишок коштів за депозитними вкладами і поточними рахунками збільшився з 15% до 20%.
Крім цього, згідно з новими умовами оподаткування, тепер з пасивних доходів вкладників утримується військовий збір у розмірі 1,5%. Таким чином, на відкритому в банку депозиті вкладники тепер будуть заробляти на 21,5% менше, ніж рік тому.

clip_image001

Спробуємо розрахувати прибуток від гривневого депозиту в нових умовах оподаткування. Припустимо, що ви вирішили інвестувати в банківський депозит 10 тис. грн. строком на 1 рік. під 23% річних. При цьому капіталізація відсотків банківським договором не передбачена. Множимо 10 тис. грн. на 0,23, і отримуємо 2,3 тис. грн.
Такий прибуток без вирахування депозитного податку та військового збору. А тепер робимо розрахунок реального прибутку: 2300 – (2300 × 0,215) = 1 805. Отримана нами цифра свідчить про те, що в разі інвестування 10 тис. грн. під 23% річних без капіталізації, ефективна процентна ставка буде дорівнювати 18,05%.
Тепер зробимо такий же розрахунок для депозиту, умовами якого передбачена капіталізація відсотків. Тут потрібно скористатися спеціальною математичною формулою:

Fv = Sv * (1 + (R / Ny)) Nd

де Fv – це підсумкова сума, Sv – початкова сума, R – річна процентна ставка, Ny – кількість періодів капіталізації в році, а Nd – кількість періодів капіталізації за весь період вкладу. Підставляємо наші дані: 10 000 × (1 + (0,23 / 12) 12 = 10 000 × 1,25586 = 12 588,6. Тобто, прибуток від депозиту з капіталізацією відсотків становить 2588.
Щоб дізнатись ефективну ставку, робимо останній розрахунок: 2588 – (2588 × 0,215) = 2 031,58. Це означає, що реальний прибуток від інвестування в цей депозит складає 20,31% річних, що на 2% більше ніж у варіанті без капіталізації.
Варто також пам’ятати, що від податків звільнені доходи у вигляді відсотків, що нараховуються на залишки коштів на окремих поточних рахунках, які призначені виключно для зараховуються заробітних плат, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших соціальних виплат.
Сплатою податку з відсотків банк займається самостійно. Внесення податків від імені фізичних осіб здійснюється при кожній виплаті доходів у вигляді відсотків. За підсумками року клієнти фінустанови не повинні декларувати свої доходи від депозитів.
Крім того, банк не має права розголошувати дані про вкладника, з доходів якого був отриманий податок. Таким чином, інформація про суму вкладу, нарахованих відсотках і клієнта залишається конфіденційною.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?