Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозит онлайн: чи варто оформляти?

Банківські установи, що мають власну систему інтернет-банкінгу, пропонують своїм клієнтам вибрати і оформити депозитний продукт онлайн. Дана опція досить зручна, але має свої недоліки.
Для того, щоб зацікавити своїх клієнтів в оформленні депозиту онлайн, банки вдаються до різного роду заохочень. Так, наприклад, якщо ви відкриєте депозит в системі ПУМБ online, отримаєте додатково 0,5% річних у гривні та 0,3% річних у валюті до основної процентної ставки. А якщо вирішите скористатися однією з пропозицій УкрСиббанку («Гарантований капітал», «Надійний дохід» або «Персональний план збагачення»), то можете розраховувати на +0,5% для рахунків в гривні і +0,2% для рахунків у євро і доларах США .
У середньому надбавка до вкладу, оформленим за допомогою інтернет-банкінгу, становить 0,2-05% річних.

clip_image002

У більшості випадків при оформленні вкладу онлайн клієнт має можливість вибрати між різними варіантами отримання прибутку від депозиту: капіталізацією відсотків, щомісячним отриманням відсотків на карту або у відділенні банку. Для поповнення вкладу можна налаштувати автоматичний щомісячний платіж з картки, здійснювати поповнення за допомогою інтернет-банкінгу «вручну», вносити гроші за допомогою депозитного терміналу або у відділенні банку.

Депозити онлайн: можливості

Банк

Назва інтернет-банкінгу

Програма лояльності при оформленні депозиту онлайн

Можливість поповнення онлайн

ПриватБанк

Приват24

+

Дельта Банк

myDelta

+

ПУМБ

ПУМБ online

+

+

Альфа-Банк

My Alfa-Bank

+

+

ОТП Банк

OTPdirekt

+

УкрСиббанк

Star24

+

+

Банк "Фінанси та Кредит»

Система інтернет-банкінг

_

+

Здавалося б, оформлення депозиту онлайн – дуже зручна опція. Але можливость відкрити вклад за допомогою інтернет-банкінгу дуже рідко супроводжує можливість достроково вивести гроші з депозиту на поточний рахунок. У більшості випадків для того, щоб повернути свої кошти, доведеться відвідати відділення банку.
До того ж слід пам’ятати про відсутність документальних гарантій. Адже при оформленні вкладу онлайн вкладник не може отримати квитанцію про внесення коштів і договір, що підтверджує оформлення вкладу.
Нагадаємо, що Верховний суд України своїм рішенням від 29 січня 2014 року по справі № 6-149цс13 постановив, що: «Письмова форма договору банківського вкладу вважається дотриманою, якщо внесення грошової суми підтверджено договором банківського вкладу з видачею ощадної книжки або сертифіката, або іншого документа , який відповідає вимогам, встановленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності (банківськими правилами) і діловим оборотом ».
А це означає, що якщо з якоїсь причини у банку не буде відомостей про укладений депозит, домогтися повернення свого вкладу можливо лише в судовому порядку за наявності документів, що підтверджують внесення грошей на рахунок, тобто – відповідної квитанції. Це ж стосується і квитанцій, отриманих під час поповнення вкладу.

За цим, після оформлення вкладу в інтернет-банкінгу, найкраще звернутися в стаціонарне відділення, запросивши відповідні документи, що підтверджують здійснення даної угоди.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?