Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозит он-лайн: чи є зворотний зв’язок

Депозит он-лайн – пропозиція банків, в якому обіцяють швидкість оформлення та обслуговування вкладу. На сайтах фінустанов пропонують заповнити заявку, а потім – поспілкуватися з консультантом, який допоможе правильно заповнити всі поля і вказати дані по депозиту. Такий спосіб контакту з банком, перш за все, зручний новачкам, які ніколи не користувалися електронним банкінгом. Скільки потрібно часу, щоб оформити депозит он-лайн.
Уявімо ситуацію – ви вирішили оформити депозит он-лайн. У всіх системах інтернет-банкінгу для вчинення вкладу спочатку необхідно звернутися у відділення банку, отримати там платіжну карту і зареєструватися в системі он-лайн банкінгу. Ви все це зробили, прийшли додому, і вирішуєте оформити депозит он-лайн. Але оскільки ніколи цього не робили, потребуєте консультації фахівців банку.
Наш представник реєструвався в системах різних банків і експериментальним шляхом намагався дізнатися, як швидко приходить зворотній зв’язок з оператором, а також яку корисну інформацію вдається отримати інтернет-новачкам.
На сайтах у всіх анкетах реєстрації клієнтів просять вказати ПІБ клієнта, номер мобільного та електронну пошту.
У Ідея Банку через 3 хвилини після того, як ми заповнили заявку, з банку зателефонували і повідомили, що допоможуть покласти гроші на депозит. Розповіли про умови і акціях, а також порадили звертатися знову за необхідною інформацією.

idea_depo_online_500x427.jpg.aspx

Через 5 хвилин передзвонили по інтернет-заявці з Платинум Банку . Після зняття трубки включився автовідповідач і запропонував дочекатися зв’язку з оператором. І ще через три хвилини на зв’язок вийшов консультант, який розповів про механізм оформлення депозиту он-лайн.
У полях клієнтської анкети на сайті «Фінанси і кредит» запропонували вибрати час, коли зручно, щоб з банку зателефонували. Оскільки ми заповнювали поле в 12.24, а в розкладці анкети вказано час тільки початку години (10.00, 11.00, 12.00 і т.д.), чекати дзвінка довелося трохи більше півгодини. Передзвонили нам чітко, як було зазначено в анкеті – в 13.00. Консультант роз’яснила, як правильно оформляти он-лайн вклади.
У банку ПУМБ ми успішно здійснили заявку на сайті. Про це повідомили в електронному меню сторінки банку, де було написано, що про результат розгляду повідомлення нас проінформують додатково. Але відповіді на запит за 5 годин очікування ми не отримали.

pumb_depo_online_500x397.jpg.aspx

Варто відзначити, що деякі банки воліють співпрацювати з он-лайн клієнтами без додаткового контакту з ними по телефону. Наприклад, на сайті Альфа-Банку вказані правила користування інтернет-банкінгом, за додатковими посиланнями пропонують ознайомитися з деталями оформлення, але можливості телефонного зв’язку з новачками немає.
За подібною схемою працюють з он-лайнових клієнтами в банку Форум . Сторінка переходу в інтернет-банкінг для оформлення депозиту – англійською мовою. А бажаючих ознайомитися з тим, як працює система, запрошують відвідати навчальний сайт. Освітній ресурс оформлений російською мовою.
А ось зареєструватися на правах новачка, а, отже, і зв’язатися з консультантами Дельта Банку нам не вдалося, оскільки на першій сторінці оформлення он-лайн депозиту, на сайті встановили поле, куди клієнт повинен відразу вводити дані своєї картки та суму депозиту. Не знаєш, як оформити – звертайся до відділення банку.

delta_depo_500x429.jpg.aspx

Швидкість зв’язку з оператором банку при он-лайн реєстрації

Банк
Час очікування

Ідея Банк
3 хвилини

Платинум Банк
5 хвилин

Фінанси та Кредит
36 хвилин (через півхвилини після часу, зазначеного в реєстрації)

ПУМБ
Відповіді не дочекалися

Альфа-Банк
Телефонного зв’язку з он-лайн користувачами не передбачено

Форум

Дельта Банк

Як бачимо, щоб замовити депозит он-лайн, в деяких банках нам достатньо правильно ввести дані в поля анкети і через 5-10 хвилин – внесок готовий. В установах, де розробники системи інтернет-банкінгу розраховували на клієнтів з кмітливістю, перш ніж оформляти заявку доведеться витратити трохи часу на навчання або ж заручитися підтримкою своїх друзів, які вже користуються подібною послугою.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?