Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозит: навіщо капіталізація?

Оформляючи вклад у банку, варто звертати увагу не тільки на процентну ставку, але і на те, чи пропонує банк капіталізацію відсотків.
Капіталізація відсотків передбачає приєднання відсотків до тіла депозиту. Так, якщо виплата прибутку по вкладу здійснюється щомісяця, вона може приєднуватися до вкладених коштів, збільшуючи, таким чином, суму, на яку в наступному місяці нараховуються відсотки, і так – до кінця терміну.
Візьмемо, наприклад, депозит «Накопичувальний» від Авант-Банку і вклад «Рантьє онлайн» від банку Російський Стандарт . За обома пропозиціями можлива капіталізація відсотків, а процентна ставка становить 21% річних. Якщо підрахуємо прибуток, який  можна отримати за рік, поклавши в банк 10 тис. грн, отримаємо 2 314,39 грн. Як бачимо, ефективна ставка за таким депозитом становить 23,14% річних.

kapitalizacia_450x201.jpg.aspx

А тепер подивимося на депозит «Максимальний» від банку Фінансова Ініціатива і депозит «Динамічний» від банку Аркада . Тут ми також бачимо ту ж ставку – 21% річних. Але капіталізація відсотків відсутня. Ефективна ставка дорівнює процентній і становить 21% річних. Тобто, на 10 тис. грн. протягом року вдасться заробити 2100 грн.
Розрахувати прибуток, який Ви отримаєте, вибравши депозит з капіталізацією відсотків, можете, застосувавши одну просту математичну формулу:

Fv = Sv * (1 + (R / Ny)) Nd

  • Fv – підсумкова сума;
  • Sv – початкова сума;
  • R – річна процентна ставка;
  • Ny – кількість періодів капіталізації в році;
  • Nd – кількість періодів капіталізації за весь період вкладу.

Розглянемо приклад. У банку був оформлений депозит на 10 тисяч гривень терміном на 1 рік. Капіталізація відсотків здійснюється щомісяця. Процентна ставка становить 21% річних. Значить, 10 000 × (1 + (0,21 / 12) 12 = 10 000 × 1,2314 = 12314 грн. Чистий прибуток = 12314 – 10000 = 2314. Відповідно, ефективна ставка складає 23,14% річних .
Як бачимо, результат, який ми отримали, збігається з підрахунками.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?