Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозит або як сформувати сімейні заощадження

Питання формування сімейного бюджету відіграє важливу роль у побудові міцних відносин між подружжям. Багатьом сімейним парам комфортніше всі доходи складати в одну скарбничку, інші до загального бюджету віддають лише частину, залишаючи собі на особисті потреби до половини заробітної плати. Деякі зовсім не формують сімейний бюджет і живуть кожен на свої кровні. Виникає логічне запитання: як подружжю оформляти депозит?

Питання зберігання заощаджень сім’ї багато в чому залежить від персональних переваг подружжя. При необхідності оформити вклад у банку виникає безліч питань. На кого оформляти депозит? Хто зможе поповнювати вклад? Хто з подружжя буде відкладати більше грошей, а хто менше? І звичайно, на фоні не дуже низького відсотка розлучень в Україні багато подружжя замислюються про те, кому ж дістануться гроші в разі розпаду сім’ї.

На думку Микити Малясова, начальника відділу депозитів ПУМБ , на даний момент найбільш оптимальним є розміщення вкладів на кожного з подружжя в рівних частках.

»Це дозволяє мінімізувати ряд істотних ризиків, особливо за наявності великих суму грошових коштів. Наприклад, у разі необхідності повернення вкладу в повному обсязі Фондом гарантування вкладів фізичних осіб при ліквідації банку. На сьогодні Фонд гарантує повернення не більше 200 vklad_semejnuj_300x258000 гривень на одного вкладника банку. Крім того, відсутня необхідність дострокового розірвання діючих вкладів при розлученні », – зазначає експерт.

Вікторія Савенко, заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Радикал Банку , нагадує, що оформлення депозиту нічим не відрізняється від процедури оформлення нерухомості, автомобіля, вчинення інших великих покупок в сімейному житті.

«На кого з подружжя оформляти депозит, не має значення. Депозитні заощадження аналогічні будь-якої спільної власності подружжя – нерухомості, автомобілю і т. д. При розлученні депозит ділиться відповідно до загальних принципів поділу майна », – зазначає представник Радикал Банку.

Відповідно до Сімейного кодексу України, банківські вклади, оформлені після укладення шлюбу, в разі розлучення включаються в загальну майнову масу сім’ї поряд з іншим рухомим та нерухомим майном. Вклади діляться виходячи з досягнутих між сторонами домовленостей через мирову угоду або за рішенням суду. Найчастіше це майно ділиться порівну.

При цьому Вікторія Савенко вважає більш доцільним застрахуватися від девальваційних ризиків. «Має сенс розділяти заощадження і зберігати їх у декількох банках і в співвідношенні 50% грошей відкладати у гривні, 40% – у доларах, 10% – в євро»,-радить експерт.

Але ризики при оформленні депозиту в сім’ї виникають не тільки при розлученні. Наприклад, той з подружжя, на кого оформлений депозит, може безперешкодно розірвати договір і витратити гроші родини. Банки не прописують в договорах неможливість дострокового повернення вкладу без дозволу другого чоловіка.

Психолог Ганна Никитюк вважає, що з чисто психологічної точки зору внесок краще оформляти на чоловіка. «Чоловіки менш схильні до непередбачених імпульсивним витрат, ніж жінки.

Чоловік, побачивши гарний костюм, не піде розривати депозит, щоб його купити. А ось жінка може і знехтувати сімейними цінностями і достроково самостійно забрати депозит, «закохавшись» у норкову шубу », – зазначає психолог.

Семен Ханін, власник банка Велес , і зовсім вважає, що таким питанням в сім’ї задаватися не повинні. «Якщо в сім’ї немає довіри один одному, і відкладаючи, наприклад, на відпочинок, кожен раз замислюватися, на кого оформляти депозит, можливо, таким людям не варто жити разом », – вважає він.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?