Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дебетова карта

Дебетова карта є іменним платіжно-розрахунковим документом у вигляді пластикової картки, яка видається банками своїм вкладникам для безготівкової оплати послуг і товарів. У цей момент кошти знімаються з рахунку власника картки негайно. Від кредиток дебетові картки нічим не відрізняються зовні, але при розрахунках за товари ви неначе заплатите готівкою.

При розрахунках гроші витрачаються з вашого особистого банківського рахунку. Баланс на таких картах завжди повинен бути позитивним, тобто, ви не витратите більше грошей, ніж знаходиться на них. Частина грошей блокується, це є своєрідною гарантією для банку.

Лише деякі види дебетових карт призначаються для зняття грошей у банкоматах. Існують і інші види банківських карт , які можна використовувати для оплати послуг і товарів в супермаркетах, ресторанах, на заправках і в різних магазинах. Але одні використовуються в різних article456країнах світу, а інші – тільки в одній певній країні. За допомогою цього банківського продукту можна робити покупки по Інтернету. З ним не потрібно носити постійно при собі готівку. Під час подорожей не буде потрібно купувати дорожні чеки або ж возити при собі валюту.

Дебетова карта є відмінним інструментом «оплати зараз», сума списується відразу ж з банківського рахунку її власника. Але потрібно знати, що операція пройде успішно тільки в тому випадку, якщо на рахунку достатньо коштів. Як і при оплаті, кредиткою, є можливість оскаржити несанкціоновані списання коштів з рахунку або ж будь-які інші допущені банком помилки. Потрібно лише зв’язатися зі своїм банком, якщо не виходить вирішити суперечку з торговельним підприємством самостійно.

У банку присвоюється карті ПІН-код і він передається клієнту при її видачі. ПІН-код використовується при знятті грошей у банкоматах. При розрахунку цим банківським продуктом за покупки людина повинна розписатися в чеку, що підтверджує транзакцію оплати покупки. Це так само, як і при користуванні кредиткою.

Щоб отримати дебетову карту, потрібно мати рахунок в банку, якому вона буде відповідати. При відкритті розрахункового рахунку і надається такий банківський продукт, щоб мати доступ до рахунку. Зазвичай розрахунковий рахунок відкривається без усякої комісії, але можуть знадобитися додаткові виплати у вигляді комісії за річне обслуговування, за переказ грошей, за зняття готівки через касу тощо. Багато фінансові організації, щоб залучити клієнтів, надають безкоштовну дебетову картку.

Після отримання дебетової картки слід обов’язково уточнити у співробітників банку, яка вона – кредитка або дебетова. І призначена вона лише для зняття грошей або ж з нею можна сплатити за послуги та товари. Якщо пропонується багато варіантів, то вибирайте той, який найбільшим чином відповідає вашому способу життя. Якщо вашу картку вкрали, повідомте про це банк негайно, так як клієнт несе відповідальність за її несанкціоноване використання в разі втрати або крадіжки. Якщо у вас виникають підозри, що по вашому рахунку проводилися шахрайські операції, також негайно повідомте у фінансову установу.

Після покупок зберігайте чеки, видані в торговій точці і не залишайте їх там, так як інформацією на чеку можуть скористатися зловмисники. Ніколи не потрібно зберігати ПІН-код поруч з карткою і якщо є можливість, то самі підберіть такий код. Завжди потрібно знати, скільки грошей залишилося на вашому банківському рахунку.

Ведіть облік всіх оплат, комісій і списань по вашій карті. Потрібно дізнатися, яка відповідальність передбачена фінансовою організацією при втраті пластикової карти і чи є можливість застрахуватися від несанкціонованого її використання у випадку крадіжки або втрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?