Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де зберігають гроші страховики.

Хочете знати, де зберігають гроші страхові компанії.

«Найдохідніші інструменти для страхової компанії зараз – депозити та облігації внутрішньої державної позики», – говорить директор департаменту інвестицій страхової компанії PZU в Україні.

За даними Нацкомфінпослуг, страхові компанії за 9 місяців 2015 розмістили на депозитах 11400000000 гривень. Це на 26,3% більше, ніж на початку року. Страхових компаній за цей час стало менше: 368 проти 382.


Найбільше депозитів вони розмістили в державних банках – 3300000000 гривень. На початку року держбанки не користувалися такою популярністю, страховики розмістили в них близько 1,7 млрд. гривень. На другому місці – українські «дочки» великих західних банків.

Воно й зрозуміло. У багатьох страхових компаній були депозити в банках, які були визнані неплатоспроможними. «У страховиків є депозитні вклади в таких« проблемних банках »як Дельта банк, Інтегралбанк, Форум, РеалБанк, Фінанси ікредит, але разом частка таких депозитів не перевищує 7-10%», – говорить директор департаменту страхового регулювання та нагляду Нацкомфінпослуг. Страховики стали в чергу кредиторів, деякі судяться. Але повернути своє з ліквідованого банку складно.

80% депозитів страхові компанії розмістили в 20 банках.

Банк

Вклади

Ощадбанк

1 510,9

Укрексімбанк

943,9

Укргазбанк

877,5

Unicredit

638,2

ОТП Банк

619,8

Креді Агріколь

574,4

УкрСиббанк

546,3

Альфа Банк

515,2

Авант банк

475,9

ПроКредит Банк

420,2

Райффайзен Банк Аваль

303,4

ТАСкомбанк

285,9

Євробанк

258,5

ПУМБ

254,5

Індустріалбанк

246,4

Приватбанк

234,4

Ідея Банк

195,6

Союз

185,5

Кредобанк

180,6

ВТБ Банк

151,6

Дані Нацкомфінпослуг, млн гривень

Ще 20% депозитів (а це – майже 2,3 млрд. гривень) розміщені в самих різних банках.«Близько 10-15% депозитного портфеля страховиків розміщені в невеликих,« схемних », кептивних банках. Це ресурси дрібних компаній, а також компаній, афілійовані з цими банками », – коментує заступник голови правління з фінансів СК« Арсенал Страхування ».

Невеликі банки раптово стали зоною ризику. Пару тижнів тому Нацбанк влаштував справжній рознос їх керівництву. Глава НБУ Валерія Гонтарєва приморозили дуже швидко закривати «схемні» банки. «Зараз НБУ має можливість виводити такі банки з ринку за один день, навіть без етапу віднесення до категорії проблемних», – заявила Валерія Гонтарєва. Натяк прозорий: в 2016 році буде не менше банкрутств, ніж цього року. І багато страхових компаній можуть отримати проблеми з поверненням депозитів.

Страховики також очікують продовження ряду банкрутств банків в 2016 році.«Банківський регулятор продовжить чистку ринку, видворяючи « неринкові » банки, а також банки, які порушують постійно зростаючі вимоги НБУ, – вважає начальник управління активами та інвестиційної діяльності фінансово-економічного департаменту НАСК« ОРАНТА ». – Як наслідок можливе зниження платоспроможності ряду страхових компаній тісно пов’язаних з банками, які зусиллями регулятора можуть бути виведені з ринку ». Він вважає, що страховики продовжать переводити депозити в державні банки, або в фінустанови, що входять в структуру міжнародних банківських груп. Тим більше, що ще в червні Нацкомфінпослуг підготувала і оприлюднила проект положення «Про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика», згідно з яким депозити в банках з низьким рейтингом прийматимуться обмежено: 25-75% від їх розміру, залежно від періоду дії низького рейтингу банку. Ці вимоги за прогнозами регулятора набудуть чинності тільки 31 грудня 2015. Але гроші в держбанки і фінустанови із західним капіталом страховики вже переводять.

Ще один інструмент – держоблігації. «Враховуючи ситуацію на банківському ринку і нові вимоги регулятора до якості активів страховиків, можна прогнозувати збільшення частки державних паперів в інвестиційних портфелях СК», – прогнозує співробітник компанії «Арсенал Страхування». Страховики всі як один говорять, що в поточний момент головний пріоритет НЕ прибутковість, а збереження інвестицій.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?