Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де взяти кредити на розвиток бізнесу дешевше 24% реальних річних: умови позик для юросіб на початок 2016 року.

Здешевлення кредитних тарифів декількома з небагатьох гравців, що залишилися прийшло і в сферу багатоцільових позик на розвиток бізнесу під заставу. А ось бланкові експрес-кредити юрособам, схоже, назавжди відходять у минуле. Те, що залишилося від ринку кредитів на розвиток бізнесу, вивчено в даній статті.

На початку 2016 року багатоцільові кредити на розвиток бізнесу видають як і раніше всього лише шість великих банків з числа 25 лідерів ринку послуг для підприємців. Троє з них – державні (Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк), ще троє – Credit Agricole, Південний і Райффайзен Банк Аваль. Правда, у останнього позики тільки для своїх клієнтів-ФОП і маленькі в обсязі, зате беззаставні. З менших банків такі ж бланкові мікрокредити для ФОП є у Правекс Банку і Банку Михайлівський, а більші заставні позики для юросіб – у Юнисон Банку.


Базові гривневі ставки на рубежі 2015-2016 років на два-три відсоткових пункти знизили банк «Сredit Agricole» та Укрексімбанк – до давно забутого тут рівня 23,3% -24,8% реальних річних. При цьому такі тепер тарифи цих банків не тільки за строковими позиками на розвиток бізнесу, а й за кредитними лініями.

До речі, у всіх кредиторів заставні позики на розвиток бізнесу зараз можна отримати не тільки в формі строкового кредиту, але і у вигляді кредитної лінії – не відновлюваної у Укрексімбанку, відновлюваної у «Сredit Agricole», «Південного», Ощадбанку та Укргазбанку.

Середньоринкові ставки таких кредитів закономірно знизилися майже на процентний пункт, але все одно залишилися вище 25% реальних річних:

Багатоцільовий КРЕДИТИ НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ в гривні

Строк кредиту

Середня реальна ставка на 27 січня 2016 року, річних

Зміна за два місяці, процентні пункти

3 роки

25,76%

0,97

1 рік

26,63%

0,76

На сьогоднішній день, коли ставки фінансування ще досить високі, а про стабілізацію економіки, курсів валют і ситуації на Донбасі говорити не доводиться – як попит, так і пропозиція по кредитах на розвиток бізнесу залишаються низькими: на рівні другої половини 2015 року. Крім того, щоб відновити кредитування, банкам необхідно позбутися від проблемних кредитів і привести у відповідність нормативи капіталу згідно з вимогами НБУ.

В умовах хоча б незначної стабілізації економічної і військово-політичної ситуації в Україні, зниження облікової ставки НБУ, а також встановлення стабільності на валютному ринку – відновлення кредитування бізнес-клієнтів можливо. Але вже ближче до кінця 2016 року.

Що ж стосується беззаставних експрес-кредитів для бізнесу – на думку експертів, вони і після завершення кризи залишаться тільки для підприємців-ФОП: фактично на умовах споживчого кредиту фізособі, хіба що з більшим середнім розміров позики.

Тоді як швидкі мікрокредити юрособам без застави остаточно відмирають – цілком поступаючись місцем бланковим овердрафтом та кредитними лімітами на корпоративну карту.

З огляду на негативну ситуацію, яка склалася з погашенням таких кредитів, банки навряд чи будуть розвивати беззаставні експрес-кредити для бізнесу після завершення кризи.

Параметри заставних кредитів на розвиток бізнесу

За коефіцієнтом покриття обсягу кредиту вартістю застави більшість гравців кредитує до 70% вартості застави – за винятком Ощадбанку, Укргазбанку і Юнисон Банку, що обмежуються 50 відсотками заставної вартості. Кредитний брокер «ГК« Каштан 2000 »розглядає і кредитні заявки на 100% ціни застави.

Тільки нерухомість в заставу вимагає з вивчених нами банків Юнисон Банк. Решта гравців розглядають в якості застави також рухоме майно.

Страхування життя позичальника якщо він ФОП, вимагають з вивчених нами установ тільки Укрексімбанк (0,26% від обсягу кредиту) і Банк Михайлівський (0,35%). Титульне страхування зараз не властиве жодному з вивчених нами банків.

Погашення тільки за класичною схемою виплат застосовують Укрексімбанк, Укргазбанк, Південний, Credit Agricole і за бланковими експрес-кредитах Правекс-Банк. Тільки ануїтет можливий за бланковими мікропозиками Райффайзен Банку Аваль і Банку Михайлівський. Інші банки дають можливість вибирати між аннуитетом і «класикою».

Найбільш тривалі кредитні канікули – терміном до року – надає Укрексімбанк. Відстрочку по платежах в шість місяців пропонує Юнисон Банк. Точно не надають кредитних канікул Credit Agricole і Банк Михайлівський. Решта учасників ринку приймають рішення про відстрочення індивідуально по кожному клієнту.

Штрафні санкції за дострокове погашення кредиту в розмірі 0,5% від кредитного ліміту виписує з вивчених нами кредиторів тільки Ощадбанк. Інші гравці не застосовують санкцій при достроковому погашенні кредиту.

Найменший термін оформлення кредиту (до двох днів) обіцяють за бланковими мікрокредитамидля бізнесу всі відомі нам гравці: Райффайзен Банк Аваль, Правекс Банк і Банк Михайлівський. Інші банки можуть розглядати заявки два тижні і більше. Кредитний брокер «ГК« Каштан 2000 »обіцяє розгляд заявки за один день.

Базові умови кредитів без застави на розвиток малого і середнього бізнесу від банків, на 27 січня 2016 року:

ЕКСПРЕС-КРЕДИТИ НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

БЕЗ ЗАСТАВИ

терміни

банк

Реальна ставка в гривні, річних

1 рік

Райффайзен Банк Аваль   (Програма «Довіра», тільки ФОП)

28,76%, тільки ануїтет

банк Михайлівський   (Тільки ФОП)

64,80%, тільки ануїтет

Правекс-Банк   (Тільки ФОП)

80,65%, тільки клас. схема

Базові умови кредитів на розвиток малого і середнього бізнесу від банків з числа 25 лідерів ринку послуг для підприємців на 27 січня 2016 року:

ЗАСТАВНІ КРЕДИТИ НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

термін

Обсяг кредиту / ціна застави,%

банк

Реальна ставка в гривні, річних

Реальна ставка в доларах, річних

Реальна ставка в євро, річних

1 рік

70%

Укрексімбанк 

24,22%, тільки клас. схема

14,02%, тільки клас.схема

12,82%, тільки клас. схема

70%

Credit Agricole  

24,85%

14,35%

13,35%

50%

Ощадбанк  

25,89%

12,91%

12,91%

50%

Укргазбанк  

26,85%, тільки клас. схема

не кредитує

не кредитує

70%

Південний  

28,37%, тільки клас. схема

не кредитує

не кредитує

3 роки

70%

Credit Agricole

23,65%

13,15%

12,15%

70%

Укрексімбанк

24,34%, тільки клас. схема

14,14%, тільки клас.схема

12,94%, тільки клас. схема

50%

Ощадбанк

25,29%

12,31%

12,31%

50%

Укргазбанк

27,15%, тільки клас. схема

не кредитує

не кредитує

70%

Південний

28,13%, тільки клас. схема

не кредитує

не кредитує

5 років

70%

Credit Agricole

23,39%

12,89%

11,89%

70%

Укрексімбанк

24,36%, тільки клас. схема

14,16%, тільки клас.схема

12,96%, тільки клас. схема

50%

Укргазбанк

26,89%, тільки клас. схема

не кредитує

не кредитує

Крім цього, заставні кредити на розвиток бізнесу видає один з менших банків:

Юнисон Банк   – Терміновий кредит терміном до одного року, до 50% ціни застави, тільки гривня. Реальна ставка 29,77% річних.

Джерело: Prostobiz.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?