Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де взяти кредит на купівлю житла?

У сучасних умовах далеко не кожна людина має можливість придбати житло за рахунок власних коштів. Кожен великий банк сьогодні пропонує безліч кредитних програм на покупку приватної нерухомості і найчастіше саме такий варіант одержання позикових засобів є єдиним можливим способом вирішення житлових проблем.

Переваги і недоліки

Іпотечне кредитування являє собою довгостроковий кредит на купівлю житла, що надається фізичним особам, як правило, під заставу нерухомості, що купується.

Найбільші банки країни готові запропонувати кредити на придбання житла різним соціальним верствам населення: пенсіонерам, багатодітним сім’ям і т.д.

Умови

Головні умови, якими характеризуються кредити на купівлю житла, – це процентна ставка, сума, термін і початковий внесок.

Ставка по іпотеці вважається ключовим параметром при виборі кредиту. Її величина залежить від багатьох факторів: початкового внеску, терміну кредитування, від участі клієнта в «зарплатних» проектах конкретного банку, форми підтвердження доходів.

В середньому, процентні ставки за житловими кредитами стартують від 17% річних.

Максимальний строк кредитування за іпотекою досягає 30 років. Для позичальника вирішальним фактором для визначення максимального періоду запозичення є щомісячний платіж.


Короткі терміни передбачають більший розмір платежу по кредиту, але зате переплата по ньому буде значно менше.

Початковий внесок являє собою ту частину суми, яку позичальник повинен внести в рахунок нерухомості, що купується.

Для багатьох банків його мінімальна частка має становити 15-20% від ринкової вартості житла, що купується.

Сума кредиту на придбання житлової нерухомості, як правило, становить 80% від її вартості.

Потенційному позичальникові слід враховувати всі вищевказані параметри, порівнюючи їх зі своїми можливостями і доходами.

Як оформити?

  • Для оформлення іпотечного кредиту позичальникові необхідно подати заявку в обраний банк і зібрати необхідний пакет документів.
  • Термін прийняття рішення кредитної організацією може зайняти від декількох днів до тижня.
  • Деякі банки мають в своїй лінійці кредитних продуктів програму «експрес-іпотека», рішення по видачі якої може бути отримано в день звернення за кредитом.
  • У разі схвалення заявки позичальник може переходити до вибору житла. На пошук відповідного варіанту банк відводить певний час (як правило, 90 днів).
  • Визначившись з покупкою, позичальник звертається в банк для укладення договору іпотеки.
  • Після підписання всієї необхідної документації угода завершується державною реєстрацією.

Види

Іпотечне кредитування затребуване людьми різних соціальних верств. Кожен з них має свої критерії вибору програми, яка зможе бути їм надана на більш вигідних умовах.

Без початкового внеску

Питання оформлення іпотеки без первісного внеску хвилює тих громадян, які не змогли або не встигли накопичити початковий капітал на покупку житла.

Багато банків готові надати іпотеку без внесення початкової суми за житло, але на більш жорстких умовах.

По-перше, за такими кредитами процентна ставка збільшена на кілька процентних пунктів у порівнянні зі стандартними умовами, по-друге, іпотека без початкового внеску видається, як правило, під заставу вже наявного нерухомого майна.

Готівкою

Іпотечне кредитування припускає під собою витрачання позикових коштів строго на покупку житла.

Але придбати власну житлову нерухомість можна не тільки за рахунок іпотечних програм, але і за рахунок споживчого кредитування на невідкладні потреби. Позикові кошти в цьому випадку можна отримати в готівковій формі.

Багато банків пропонують кредитні продукти з великими розмірами кредиту і не вимагають підтвердження їх використання.

Але є кілька мінусів при виборі такого варіанту вирішення житлових проблем – процентні ставки по таких угодах істотно вище, ніж за іпотечними кредитами, а також для отримання великих сум кредиту необхідно мати високий постійний дохід на основному місці роботи і залучати до участі в угоді співзаймачів.

На купівлю житла під заставу нерухомості ↑

Кредит на купівлю житла під заставу вже наявної нерухомості має ряд переваг перед стандартними іпотечним кредитуванням:

невеликий початковий внесок або його повна відсутність;

позичальник необов’язково повинен бути власником об’єкта застави;

позикові кошти можна витратити на будь-який вид житлової нерухомості – заміський будинок, апартаменти, новобудову або квартиру на вторинному ринку.

Оформити такий кредитний продукт можна, наприклад, у Райффайзенбанку.

Вимоги до позичальників

Оформити кредит на покупку житла може будь-яка фізична особа, яка досягла 21 року, але не старше 65 років (у деяких банках – не старше 75 років). При цьому термін повернення кредиту має припадати на це вікове обмеження.

Стаж роботи позичальника повинен становити не менше півроку на останньому робочому місця, а сукупний стаж – не менше 5 років.

Чоловік (дружина) позичальника автоматично йде співзаймачем за кредитним договором у разі відсутності між ними укладеного шлюбного договору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?