Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де взяти гроші

Напевно багато хто стикався з ситуацією, коли виникає питання, де взяти гроші, адже у друзів їх теж немає, а банк відмовляє у видачі кредиту. Виходом в такій ситуації може стати отримання з альтернативних джерел. Розглянемо докладніше, що це за джерела.

Ломбард

Найпопулярніший з небанківських видів кредитування. Це пояснюється тим, що позика видається в максимально короткі терміни, а з документів достатньо пред’явити паспорт. Ця позика видається під заставу, зазвичай це цінні речі, такі як ювелірні вироби або техніка. Варто відзначити, що великогабаритні та малоцінні речі в якості застави ломбарди не беруть.

Відсотки з ломбардного кредиту досить високі – це 0,3% – 2% в день, правда, суму позики можна не повертати і тоді після закінчення двох днів обумовленого терміну заставне майно перейде в повну власність ломбарду, і навіть якщо Ви все-таки вирішите її викупити позичальник може Вам у цьому надати.

article465Мікрокредітние організації

Це комерційні організації, які надають кошти на невеликий термін, зазвичай це до 15 днів. У такі організації переважно звертаються ті, кому позикові кошти потрібні до отримання зарплати. Брати кредит у такій організації на більш тривалий термін невигідно, оскільки за кожний день користування коштами нараховується 2%, що в рік перевищує 700%. Так само, у випадку несвоєчасної оплати за позикою застосовуються підвищені відсотки.

Небанківські кредитні організації або кредитні кооперативи

Ці організації діють за принципом каси взаємодопомоги. Особливість отримання кредиту в такій організації полягає в тому, що позика надається тільки членам союзу або кооперативу. Відсотки по кредиту в цих організаціях звичайно вище, ніж у банках, оскільки багато спілки діють за таким принципом: союз від свого імені бере кредит у банку і надають позику своїм пайовикам.

Кредит по оголошенню

Текст оголошень зазвичай говорить: "Терміново надам кредит". Такі оголошення розміщують кредитні брокери, які гарантують Вам отримання банківського кредиту. Така послуга має свої переваги, оскільки брокер допоможе вибрати кредитну програму, надасть інформацію про відсотках і комісіях (в тому числі і прихованих) і візьме на себе роботу по оформленню договору. Такий посередник за певну плату істотно заощаджує Ваш час.

Позика в платіжних системах

Популярність електронних платіжних систем, таких як Webmoney і Яндекс.Деньги, постійно зростає і разом з оплатою послуг тепер можна через них отримати мікропозик. У платіжних системах функціонують кредитні біржі, де досить заповнити заявку і через певний час почнуть надходити пропозиції кредиторів, з яких Ви зможете вибрати підходящий варіант. До речі, необхідну суму Ви можете взяти не в одного, а в кількох кредиторів. Так само, є ряд приватних кредиторів, які безпосередньо не залежать від платіжних систем, але позику надають в електронній валюті.

Кредит від приватної особи

Законодавством не заборонено надання позик фізичними особами, чим і користуються деякі кредитори, які за певну плату дають в борг тим, хто цього потребує. Оскільки приватні кредитори здійснюють свою діяльність поза правовим полем (тобто без ліцензії та спеціального дозволу), то необхідно нотаріально засвідчити "Договір позики". Це пов’язано з тим, що у разі неповернення коштів, усна домовленість в суді не може бути підтверджена, і вважатися підставою для стягнення заборгованості, а відповідно – це ризик втратити свої гроші.

Але не тільки інтереси займодателя потребують захисту: іноді виникають ситуації, коли від позичальника вимагають дострокового погашення боргу або в односторонньому порядку збільшують процентну ставку. Зазвичай це відбувається при виникненні непередбачених ситуацій у займодателя (терміново потрібні гроші на ремонт, лікування і т.д.) або в економіці в цілому (зміна курсу валют, ставки ЦБ і т.д.).

Таким чином, взяти гроші, не звертаючись до банку, може кожен, але робити це краще при гострій необхідності і на короткий термін, за який переплата не стане відчутною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?