Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де вигідніше споживчі кредити

Одні довіряють тільки банкам з солідною історією розвитку, інші ризикують – і звертаються в відносно молоді організації, які пропонують отримати кредит швидше і простіше. Але де вигідніше взяти споживчий кредит? У звичайному банку або в тому, що спеціалізується на кредитуванні?

Якщо в першому випадку ви зможете отримати гроші під більш низький відсоток, але вам доведеться добре «попрацювати» над збором документів, які б довели вашу платоспроможність, то в другому процедура значно простіше, а кредити можливі тільки з відносно високою річною ставкою.

Що ж вибрати?

Давайте спробуємо розібратися, де споживчі кредити найвигідніше отримувати. Порівняємо два типи банків – організації спільного плану (такі, як, наприклад, Ощадбанк ) і банки, що спеціалізуються на кредитах ( Альфа Банк ).

Банки загального плану

Ощадбанк, ВТБ 24, Альфа Банк працюють з різними клієнтами (у тому числі, корпоративними), і споживче кредитування є лише однією з багатьох послуг. Як правило, програм кредитування небагато. В Ощадбанку, наприклад, є всього два базових пропозиції – споживчий кредит із забезпеченням (під поручительство інших осіб) та без нього. Вони відрізняються ставками і максимальною сумою, яка може бути видана: у випадку, якщо ви вирішили вдатися до поручителів, ви зможете отримати до 3 мільйонів рублів під 15,5-21% річних; по кредиту без забезпечення можна отримати до півтора мільйонів під 17 – 22%. В обох випадках максимальний термін кредитування становить 5 років, що майже порівнянно з іпотекою або автокредитом.

У ВТБ 24 самого поняття «споживчий кредит» не існує : ви отримуєте гроші готівкою, а не за допомогою банківського переказу на рахунок продавця, а значить, можете розпоряджатися ними на свій розсуд. Мінімальна процентна ставка становить 18%, сума – від 10 тисяч до 300 тисяч, термін – від півроку до 7 років. Як правило, поручителів не потрібно, але вам в будь-якому випадку доведеться надати довідки про ваші доходи.

Альфа Банк всього кілька років тому спеціалізувався саме на споживчому кредитуванні. Велике число кредитів він видає і зараз – це можливо завдяки тисячам точок продажів в торгових центрах і магазинах. Банк пропонує отримати кредит швидко, без затримок, на потрібну суму. Сума кредиту – від 1000 до 10 тисячі, термін – від 3 місяців до 3 років, процентна ставка – від 19% річних. Крім того, банк може стягувати комісію за обслуговування рахунку (до 1,99% річних щомісяця). Вимоги мінімальні: 3 місяці стажу на останньому місці роботи, вік – від 19 років для жінок, від 22 років – для чоловіків. Підтверджувати свої доходи необхідно обов’язково.

І в Ощадбанку, і в ВТБ 24, і в Альфа Банку, і в інших великих організаціях велика увага приділяється не тільки рівнем платоспроможності клієнтів, але і їх кредитної історії. Ви не зможете отримати гроші в кредит, якщо не працюєте офіційно, або в минулому як-небудь «проштрафилися» перед обраним вами або іншим банком. Можливо, ви зможете розраховувати лише на мінімальну суму – велика організація просто не буде ризикувати.

Банки, що спеціалізуються на споживчому кредитуванні

Де вигідніше взяти споживчий кредит, якщо ви не хочете витрачати час на збір документів, пошук поручителів, а плануєте відразу купити той чи інший товар, одержавши гроші за одну-дві години? Відповісти не складно – багато організацій, які спеціалізуються на кредитуванні (насамперед – споживчому), пропонують спрощені схеми оформлення.

Так, у багатьох випадках вам просто не потрібно підтверджувати свої доходи. Ви можете і зовсім не працювати офіційно – достатньо просто усно вказати, скільки ви заробляєте, і службовець прорахує можливу суму кредиту.

Як правило, мова йде про невеликі суми на достатньо довгий термін під високий відсоток. Швидше за все, ви будете платити лише 1000-2000 рублів на місяць, а загальна сума складе близько 10-50 тисяч і навіть менше.

Одним з перших банків, що з’явилися саме як кредитна організація, що працює з невеликими сумами на покупки, став Російський Стандарт. Раніше (та й зараз) він відрізнявся високою процентною ставкою. Сьогодні існує кілька програм, серед яких можна вибрати оптимальну. У Російського Стандарту величезна кількість кредитних програм, в тому числі, і спеціалізованих, скористатися якими можна тільки у випадку, якщо ви робите покупки в конкретних магазинах (партнерах банку). Ставка залежить від багатьох факторів і коливається в діапазоні від 9 до 75% річних.

Російський Стандарт активно співпрацює з багатьма торговельними мережами, видає кредити готівкою і безготівковим переказом на карту або рахунок продавця. Отримати кредит можна всього за один день, з мінімальним числом документів.

Банк Хоум Кредит пропонує два види кредитів – «швидкі» та «великі». «Швидкий кредит» можна отримати протягом півгодини з мінімумом документів (без довідок та поручителів). Процентна ставка буде високою – від 39,9% річних. Велику суму взяти складніше, але і тут ви можете позбавити себе від необхідності збирати довідки. Мінімальна ставка – 19,9% річних.

Тінькофф видає не споживчі кредити, а пластикові кредитні картки, якими можна скористатися на свій розсуд. По карті можна отримати до 30 тисяч і на протязі 55 днів повернути без виплати відсотків. Якщо в такі терміни ви не встигли, доведеться платити більше. Ставку можна порівняти з пропозиціями інших подібних банків.

Споживчий кредит: де вигідніше взяти гроші на невідкладні потреби і покупки?

Все залежить від того, скільки часу ви готові витратити. Якщо у вас є кілька днів, краще звернутися до Ощадбанку, Альфа Банк або ВТБ 24 (або в аналогічну організацію. У цьому випадку ви зможете отримати гроші під відносно низький відсоток.

Але далеко не завжди банки такого плану видають гроші. Ви повинні довести банку свою платоспроможність і надійність. Навіть якщо у вас великий стаж роботи і хороший дохід, але погана кредитна історія, вам просто відмовлять. А що робити тим, хто офіційно вважається безробітним?

У цих випадках вам доведеться брати кредит в спеціалізованих банках, під високу процентну ставку або зовсім користуватися кредитною картою. Або брати мікропозик в спеціалізованих організаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?