Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де в Україні вести бізнес легше?

Проведено опитування підприємців та франчайзингові компанії, щоб з’ясувати, які регіони найбільш комфортні для ведення бізнесу. А також, в чому відмінності українського бізнес-клімату від світового.

Оцінювали регіони України за наступними критеріями:

– Рівень економічного розвитку регіону;

– Простота і прозорості ведення бізнесу;

– Рівень корупції;

– Наявність кваліфікованого персоналу;

– Рівень розвиненості логістики;

big– Культура підприємництва.

Передбачувано, що найлегше вести бізнес у містах-мільйонерах. Так, найбільш привабливими для ведення бізнесу є Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк. Також досить комфортним і містом, що динамічно розвиваються є Львів.

«Нам легше продавати франшизу в економічно більш розвинених регіонах, як правило, це міста-мільйонери. У таких областях більше платоспроможного населення і вище попит на послуги фітнесу », – розповідає виконавчий директор мережі жіночих-фітнес клубів FitCurves Влад Сила.

Київ

shutterstock_103598975 Перше місце зайняв Київ і Київська область, тут найбільш розвинений бізнес-клімат. У Києві найпростіше побудувати загальнонаціональну компанію, тому як всі бізнес-моделі, які реалізуються в столиці та містах довколишніх легко масштабуються. Також до Києва стікається найбільш кваліфікований персонал, оскільки тут знаходиться велика кількість популярних і престижних ВУЗів. Ще один плюс даного регіону – це добре розвинена логістика. Але ось те, що стосується простоти і відкритості, то в Києві та області досить складно налагоджувати зв’язки і зрозуміти «правила гри».

«Для того щоб вести бізнес в Києві треба мати величезну кількість дорогих зв’язків. При цьому часто зв’язки – це головний фактор, який визначає успішність вашого бізнесу. Також в даному регіоні дуже високий рівень корупції », – зазначає директор Martex group Олег Марчук.

І не варто забувати, що розвиненість економіки регіону приваблює безліч підприємців, а тому, тут дуже висока конкуренція.

Львів

shutterstock_139735300 Друге місце зайняв Львів і Львівська область, хоча це місто не є мільйонером, тут найпростіше вести бізнес. У Львівській області найменший рівень корупції. Як зазначив один з великих підприємців, який веде загальнонаціональний бізнес, у Львові всі питання вирішуються за чашкою кави, напевно, тому тут процвітає кавовий бізнес.

Цей регіон привабливий своєю близькістю до західних країн, що позначається і на бізнес-кліматі. Також розвинена в місті транспортна промисловість, що вирішує питання з логістикою. У регіоні також немає проблем з підбором персоналу, там зосереджено багато фахівців у різних сферах діяльності.

Головним недоліком є ​​те, що західноукраїнський регіон має свою специфічну культуру і особливості. Тому масштабувати проекти, створені там досить важко, їх можуть просто не сприймати в інших регіонах.

Дніпропетровськ

Dnipropetrowsk

На третьому місці Дніпропетровськ і Дніпропетровська область. Дніпропетровська область відрізняється сильним менеджментом, тому як у 2000 році там з’явилося багато підприємств, які розвивалися за європейськими мірками. За словами, Олега Марчука, в цьому районі не високий рівень корупції, порівняно з Києвом, а також досить розвинена економіка.

Головною перепоною у веденні бізнесу стає закритість регіону. Тут зустрічають нові проекти та їх творців «з холодком», тому увійти в даний регіон і почати бізнес досить важко. Також важко зрозуміти правила ведення бізнесу, тут мало розвинена культура підприємництва.

 Харків

Харків і Харківська область займають четверте Kharkov_Freedom_Squareмісце. У цьому регіоні добре розвинена логістика і немає проблем з підбором персоналом. А рівень корупції значно менше, ніж, приміром, у Києві. Головною проблемою для розвитку бізнесу тут є якась закритість регіону та складність з масштабуванням проектів.

«Починати працювати в цьому регіоні, в принципі не важко. І хоча закритість більш відчутна, ніж у Львові чи Донецьку, це не стало перепоною для розвитку бізнесу », – ділиться один з харківських підприємців.

Донецьк

1382445324_1348411859_doneck

Донецьк і донецька область на п’ятому місці. У цій області дуже добре розвивати і масштабувати проекти. Також тут не виникає проблем з підбором персоналу, дуже добре розвинений менеджмент. І, не дивлячись на поширений міф, партнерство з донецькими бізнесменами є дуже надійним і простим. Тут легко побудувати довірчі відносини.

 Одеса

Останнє місце в рейтингу займає Одеса й Одеська область.Одесса дуже динамічно розвивається місто. Тут швидкими темпами формується стартап екосистема, з’явився регіональний інкубатор і вже працює коворкінг з акцентом на соціальні проекти, який став центром тяжіння всіх прогресивних людей у ​​місті. Головна перевага міста – це жива конкуренція у всіх сферах.

«Одеса, напевно, єдине місто в Україні, де існує реальна конкуренція: у політиці, економіці, бізнесі, культурі», – зазначає засновник проекту Gutenbergz Володимир Усов.

Украина,_Одесса_-_Морской_вокзал_22Головним мінусом цього району є закритість і специфічна орієнтованість тільки на свій бізнес і його успіхи. Тут важко вибудовувати довірчі відносини. Чи не одеситу вести бізнес у цьому регіоні надзвичайно складно, тут треба вміти домовлятися. «В одеському регіоні бути успішним не одеситу важче, ніж де небудь. Особисті зв’язки мають велике значення. Слово і репутація важать більше договору у нотаріуса », – ділиться Володимир Усов.

Також можуть виникати проблеми з підбором персоналу.

За межами

Звичайно, за межами міст-мільйонерів життя не закінчується. Розвинені Вінницька та Черкаська області. Черкаси є своєрідним містом-супутником Києва. Тут ще частково зберігся промисловий сектор. А ось у Вінницькій області двигуном є сам обласний центр – місто Вінниця, який зараз розвивається дуже динамічно.

Самими закритими для ведення бізнесу підприємці вважають західні області України (окрім Львова), Кіровоградську та Сумську області та Автономну Республіку Крим. Тут, на їх думку, найскладніше будувати довірчі відносини з бізнес-партнерами. А АР Крим є найбільш корумпованою сферою. «Крим – в плані ведення бізнесу – це справжній острів. Для мене абсолютно не зрозуміло, як там вести бізнес і з ким потрібно домовлятися », – ділиться Олег Марчук.

У світових просторах

Головна відмінність в «манері» вести бізнес для України від Європи і США – це відсутність прозорого і зрозумілого законодавства, бюрократія і майже повна відсутність стимулювання з боку держави з відкриття малого бізнесу. За манерою вести бізнес України схожа з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

«Для цих країн більшою чи меншою мірою типові одні й ті ж проблеми. Хоча в Україні, мені здається, все-таки трохи легше – менше бюрократії і менше «антістімулірующіх» бізнес – законів », – розповідає Влад Сила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?