Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де в Україні приймають чеки на інкасо.

Перевести в готівку чек іноземного банку в Україні майже неможливо. Наші фінансисти не хочуть працювати з цим інструментом.

Після обдзвону колл-центрів 24 найбільших українських фінустанов, виявлений результат пригнічує. Тільки в одному банку можна перевести в готівку чек, емітований за межами України. Решта або взагалі ніколи не займалися такими послугами, або ж відмовилися від них через слабкий попит, при відносно високій вартості і тривалості операції.


Ощадбанк , Укрексімбанк , Кредобанк і Правекс-Банк – остання хвиля банків, що згорнули обслуговування чеків. Держбанки і Кредобанк перестали приймати на інкасо валютні чеки два місяці тому. Правекс закрив цей напрямок з 14 квітня. UniCredit відмовився від них півроку тому, Креді Агріколь банк – на початку 2015-го, Альфа-Банк не приймає чеки понад півтора року, а VTB Банк – з січня 2013 року.

«Завдяки розвитку онлайн-платежів паперові чеки поступово відходять в історію. З січня 2016 року іноземні банки-партнери істотно підвищили тарифи на операції з обробки паперових чеків, після чого робота з ними стала невигідною »- пояснюють ситуацію в Кредобанку.

Чеки стали жертвами платіжних карт. Останнім бастіоном чеків в Україні був Google. Компанія надсилала веб-майстрам чеки за рекламу Adsense. Після того, як Google почав переводити гроші на карти, попит на інкасо впав в рази.

«З огляду на активізацію операцій з платіжними картками, на сьогодні в Україні спостерігається незначний попит на операції з чеками» – розповіли в Ощадбанку.

Зараз єдиний з великих українських банків, де можна перевести в готівку валютний чек – це ПУМБ . Але і тут послуга доступна не в будь-якому офісі банку, а в «регіональних центрах». Такі філії є тільки у великих містах.

«Для того, щоб надавати послуги переведення в готівку грошових чеків, виписаних в іноземних фінустановах, банкам необхідно мати рахунки в них. Оскільки кількість запитів на отримання готівки істотно знизилась, комісія, яку отримує банк за послугу, вже не покриває витрати банку на підтримку цих рахунків »- кажуть вUniCredit Bank .

Процедура обробки дійсно чека громіздка. Український банк поштою пересилає чек банку-емітенту і вже тільки після того, як той перешле необхідну суму в Україну, власник чека зможе отримати готівку. Зрозуміло, зняти їх можна буде в рамках обмежень НБУ – зараз це не більше еквівалента 50 000 гривень на добу.

При цьому клієнту доведеться відразу ж заплатити українському банку комісію. У ПУМБу це 1% від суми чека, але не менше $ 30. Ці комісійні повинні покрити поштові витрати українського банку і можливу зустрічну комісію банку-емітента. Якщо іноземний банк відмовиться оплачувати чек, то українська фінустанова комісійні повертати клієнтові не буде.

Дорого, довго і незручно. Не дивно, що іменні чеки в Україні толком так і не прижилися. В якості альтернативи їм банки рекомендують відкривати валютні рахунки. У такому випадку гроші будуть перераховані SWIFT-перекладом. Це займе не більше 5 операційних днів при аналогічної комісії в 1%.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?