Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де ще можна заробити на валютному депозиті.

Українські банки рівняються на Європу. Прибутковість по валютних внесках наближається до нуля. Тенденції на депозитному ринку вивчав Finclub. Ми відредагували на дану публікацію. І вибрали з неї найцікавіше.

Банки віддають перевагу гривні

Ставки за валютними депозитами впали до рекордного мінімуму. Середня прибутковість річних валютних вкладів на початку жовтня опустилася нижче 6% річних. Це – найнижчий показник за весь час розрахунку депозитного індексу UIRD. З 2011 року, коли з’явився індекс, ставки коливалися в діапазоні від 6,5% до 9,5%.


Скупість банків пояснюється просто: попиту на валютні кредити немає, а значить, їм немає сенсу залучати у громадян долари і євро . Банки, особливо з іноземним капіталом, платять символічну – менше 1% – прибутковість по таких внесках. А деякі і зовсім відмовляються відкривати депозити в інвалюті.

Так, ОТП Банк пропонує прибутковість по доларовим вкладом всього 0,25%, по євро – 0,01%. Річний доларовий депозит в Райффайзен Банку Аваль дає клієнтам 0,15% річних.

У деяких банках все ще можна заробити на валюті. Але і екстремально високі прибутковості по річних внесках все ще можна знайти: Платинум Банк обіцяє до 10,5% річних в доларі. Приватбанк – 9,5% по п’ятирічному вкладу.

Банкіри вважають, що ставки вищі за середні повинні насторожити клієнтів. Або це проблеми з ліквідністю, або якась цікава бізнес-модель. Банкіри не бачать передумов для підвищення депозитних ставок. В середньому вартість депозитів у всіх валютах знижується на 0,5-1% щомісяця. Але ми вважаємо, що це не межа. Зниження депозитних ставок – одна з основних умов відновлення підйомного кредитування в країні – вважає начальник управління розробки і впровадження продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро .

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?