Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Українські банки рівняються на Європу. Прибутковість по валютних внесках наближається до нуля. Тенденції на депозитному ринку вивчав Finclub. Ми відредагували на дану публікацію. І вибрали з неї найцікавіше.

Банки віддають перевагу гривні

Ставки за валютними депозитами впали до рекордного мінімуму. Середня прибутковість річних валютних вкладів на початку жовтня опустилася нижче 6% річних. Це – найнижчий показник за весь час розрахунку депозитного індексу UIRD. З 2011 року, коли з’явився індекс, ставки коливалися в діапазоні від 6,5% до 9,5%.


Скупість банків пояснюється просто: попиту на валютні кредити немає, а значить, їм немає сенсу залучати у громадян долари і євро . Банки, особливо з іноземним капіталом, платять символічну – менше 1% – прибутковість по таких внесках. А деякі і зовсім відмовляються відкривати депозити в інвалюті.

Так, ОТП Банк пропонує прибутковість по доларовим вкладом всього 0,25%, по євро – 0,01%. Річний доларовий депозит в Райффайзен Банку Аваль дає клієнтам 0,15% річних.

У деяких банках все ще можна заробити на валюті. Але і екстремально високі прибутковості по річних внесках все ще можна знайти: Платинум Банк обіцяє до 10,5% річних в доларі. Приватбанк – 9,5% по п’ятирічному вкладу.

Банкіри вважають, що ставки вищі за середні повинні насторожити клієнтів. Або це проблеми з ліквідністю, або якась цікава бізнес-модель. Банкіри не бачать передумов для підвищення депозитних ставок. В середньому вартість депозитів у всіх валютах знижується на 0,5-1% щомісяця. Але ми вважаємо, що це не межа. Зниження депозитних ставок – одна з основних умов відновлення підйомного кредитування в країні – вважає начальник управління розробки і впровадження продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро .

Джерело: Мінфін

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.