Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де позичити гроші на житло

Іпотечні кредити не по кишені більшості позичальників. Та й видають їх лічені банки. Варіанти – лізинг і розстрочка. Finclub порівняв ці інструменти. Ось вибрав головне.

Почім іпотека

За даними компанії «Простобанк Консалтинг», найдорожчі кредити на купівлю первинної нерухомості пропонує банк «Глобус» – 27,21%, найнижча ефективна ставка у Кредобанку – 22,32%.

Головна умова кредиторів – внесок позичальника в розмірі мінімум 30%. «Зараз 13 банків займаються іпотечним кредитуванням … У більшості випадків це разові операції з тими клієнтами, яких ми добре знаємо і з якими ми можемо знайти компроміс за ставками», – розповідає голова правління Укрсоцбанку.


Середня ставка за іпотечними кредитами – 23,7% в гривні. Середня сума позики – 500 000 гривень. Через високу ставки люди беруть кредити в розмірі не більше 30-40% від суми покупки. «За нашими оцінками, в Україні продається житла на 1,2-2 млрд гривень. Будується його дуже багато, тому ринок буде рости », – зазначає член наглядової ради банку« Глобус ».

Інші варіанти

Набирає популярності лізинг. Перш за все, він вигідний для банків, оскільки їх ризики мінімальні. Право власності на нерухомість при таких угодах отримує фінустанова. «Банк може висувати більш лояльні вимоги до позичальників, так як ризики при такому фінансуванні знижуються», – говорить заступник голови ТАСкомбанк . Проте, вартість лізингу «кусається». Той же ТАСкомбанк пропонує такі програми під 24%.

Ще одна можливість – розстрочка від забудовників. Деякі девелопери дають її на 1-2 роки, до здачі об’єкта в експлуатацію, інші – на термін до 10 років. Компанії пропонують різні варіанти: в доларі, в гривні, з подорожчанням і без, короткострокові і довгострокові. Серед плюсів – відсутність застави, страховки, вимог до розміру офіційного доходу.

Але і тут є підводні камені. Компанії залишають за собою право переглядати ціну розстрочки в односторонньому порядку. «Порядні забудовники попереджають за тиждень про майбутнє підвищення, і розстрочку можна погасити достроково. У більш дорогого житла розстрочка прив’язана до долара , а ціна фіксована. Якщо на тривалий період, то може бути закладений невеликий відсоток подорожчання (6% річних), – розповідає заступник директора з маркетингу компанії «Міськжитлобуд».

Явні мінуси для споживача складаються і в тому, що при покупці в розстрочку право власності на житло неможливо отримати до того, як зобов’язання перед забудовником будуть повністю виконані.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?