Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де перевірити банкноти на справжність?

Якщо гроші потрапили Вам в руки не з банку або банкомату, завжди існує ймовірність того, що серед банкнот можуть виявитися підроблені. Але якщо на кону велика сума, і Ви не хочете ризикувати, будь-яку суму можна перевірити в банківському відділенні.

Якщо пріоритетом для Вас є ціна питання, тоді вирішити питання з перевіркою валюти можна абсолютно безкоштовно в будь-якому банківському відділенні. Але тоді доведеться трохи почекати.

У територіальному управлінні НБУ у м.Києві та Київській області нам повідомили, що здати банкноти на безкоштовну перевірку можна в будь-якому зручному для Вас відділенні банку. «Для цього потрібно прийти в банківське відділення і сказати, що Ви хочете обміняти банкноти або ж здати їх на дослідження. Якщо у співробітника банку виникнути якісь підозри щодо автентичності купюр, він передасть їх в Нацбанк на дослідження і видасть Вам спеціальну довідку.

clip_image002Результати прийдуть десь через два тижні. Якщо з купюрами все гаразд, отримаєте їх назад, якщо виявляться підробками – то ні. У тому випадку, якщо касир відмовляється прийняти купюри на дослідження, зателефонуйте з відділення банку в управління НБУ і дайте трубку касиру », – розповіла співробітниця територіального управління.

Якщо дізнатися результати перевірки потрібно тут і зараз, тоді можна скористатися платними послугами банків. Такий сервіс пропонують не всі фінустанови, але ті, у яких він є, здійснюють перевірку на місці і за певну плату.

Перевірити національну валюту можна в Райффайзен Банку Аваль . При перевірці від 1 до 50 купюр оплата становитиме 1 грн. за банкноту, від 50 до 100 – 70 коп. за банкноту, від 100 і більше – 35 копійок за банкноту.

В Укрсоцбанку перевірка купюр у гривні коштує 1 грн. за купюру, доларів – 0,5% від суми, але не менше 10 грн. за купюру.

Банк «Хрещатик» робить перевірку купюр номіналом від 100 до 500 грн. і від 20 до 100 доларів за ціною 1 грн. за банкноту. Перевірка купюр з меншим номіналом коштує 50 копійок.

Здійснити перевірку отриманих грошей можна також у банку «Південний» . Тут перевірка гривень коштує 0,1% від суми, а іноземної валюти – 0,12% від суми, але не менше 1 долара.

У той же час такі фінустанови, як ПриватБанк і Ощадбанк платну послугу перевірки грошей не надають.

Приносячи в банк купюри на перевірку потрібно також пам’ятати про те, що в тому випадку, якщо касир знайде дві і більше фальшивих банкнот, він повинен буде викликати міліцію для подальшого розслідування ситуації. І тоді людина, що принесла банкноти, автоматично стає підозрюваним у виробництві фальшивок.

Альтернативою банківської перевірці, якщо Ви часто маєте справу з оборотом готівки, може стати спеціальний лічильник банкнот, який крім функції підрахунку має також функцію перевірки грошей на справжність. Він коштує приблизно від 2 тис. до 3 тис. грн.

Базове визначення достовірності купюри можна також зробити самостійно, якщо у Вас є загальні знання про рівні захисту національної валюти.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?