Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де перевіряють купюри на справжність?

За недешевий товар або певні послуги з вами хочуть розрахуватися готівкою, а вам хочеться бути впевненими, що купюри не підроблені. Як і де перевірити велику кількість купюр на справжність?
У відділеннях банків і в операторів колл-центрів ми поцікавилися про те, як перевірити на відсутність фальшивок 90 тисяч гривень.
У ПриватБанку нам повідомили, що в їх відділеннях такої послуги немає. Таку ж відповідь ми отримали в Ощадбанку , ВіЕйБі Банку і Дельта Банку . В останньому лише відзначили, що якщо ми принесемо свої гроші, щоб покласти на картку або іншого роду рахунок, їх, як належить, перевірять за допомогою спеціальної техніки.
У Райффайзен Банку Аваль нам сказали, що перевірити гривню на справжність за персональною ініціативою не можна, але долар США – можливо. Як повідомили, для цього необхідно принести готівку в будь-яке відділення банку. Перевірку на відсутність фальшивок обіцяють здійснити без попереднього запису.

proverka_grivnu_450x332.jpg.aspx

Вартість послуги перевірки валюти на справжність в Райффайзен банку Аваль:
до 50 купюр – 1 грн. за банкноту;
50-100 купюр – 70 коп. за банкноту;
100 і більше купюр – 35 коп. за банкноту.
Обмеження: загальна сума перевіряємої валюти – не менше ніж еквівалента 70 грн.
Лише іноземну валюту – долар і євро – перевіряють на справжність в Ощадбанку Росії. Вартість послуги – 0,5% від суми, яку перевіряють.
У Укрсоцбанку перевірку гривні на справжність пропонують у будь-якому відділенні, де є касове обслуговування. Вартість перевірки – 1 грн. за банкноту.
Банк Хрещатик пропонує також перевірку на справжність російських рублів. Тариф за послугу: 1-50 грн., 1-10 дол США або євро, 5-100 російських рублів – 50 коп. за одну банкноту; 100-500 грн., 20-100 дол США, 20-50 євро, 500-1000 російських рублів – 1 грн. за одну банкноту.
Банк Південний здійснює перевірку банкнот на справжність у гривні, а також – іноземній валюті за тарифом 0,1% від суми перевіреної іноземної валюти та 0,01% від суми в гривні. Мінімальна сума, яку перевіряють є еквівалентом 1 дол США за курсом НБУ.
Здійснити перевірку банкнот клієнтам пропонують в будь-якому зручному для них відділенні, в порядку живої черги.

proverka_grivnu_450x319.jpg.aspx

Перевірити банкноти на справжність безкоштовно можна в територіальних управліннях Національного банку України. Там банкноти візьмуть на експертизу, яка може тривати до 5-ти днів. У разі якщо знайдуть підробку – купюру не повертатимуть. Також не відшкодують її вартість. Фальшиві банкноти передадуть до Міністерства внутрішніх справ.
Якщо ж підроблені купюри касир банку визначить під час касового обслуговування при оплаті вами послуг або поповненні рахунків, у вас заберуть гроші на експертизу Національного банку. Але натомість касир зобов’язаний видати персональну довідку, яка підтверджує, що банкноту вилучили.
А якщо таких банкнот знайдуть дві і більше, касир зобов’язаний викликати міліцію для проведення слідчих дій. Справа в тому, що людина, яка розплачується підробленими банкнотами, стає підозрюваним у незаконному продажі підробленої валюти.
Якщо ж вам незручно звертатися в банк, для перевірки купюр на справжність можна придбати лічильник банкнот, який має одночасно опцію перевірки грошей на справжність. Такі пристрої коштують від 1000 гривень.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?