Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де можна обміняти зношені або пошкоджені долари, євро, рублі?

Непридатну до використання іноземну валюту в банку можна поміняти на нову, сплативши за це невелику комісію – до 10% від суми. При цьому дана комісія не повинна бути менше певної суми. А це означає: якщо міняти, то вже не один долар, а більш велику суму. Про те, де і за скільки можна оновити іноземні банкноти, читайте далі.
Згідно з постановою Національного банку України від 17.11.2004 N 547 "Про затвердження Правил визначення платіжності та обміну банкнот і монет Національного банку України" банкноти діляться на придатні до обігу та непридатні. Непридатні в свою чергу поділяють на зношені банкноти, значно зношені банкноти і банкноти з дефектами виробника.

clip_image001

Відповідно до цієї постанови, банки повинні без обмежень приймати для обміну придатні до обігу банкноти, а також – для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для готівкових платежів тощо пошкоджені банкноти без ознак підроблення, які: зберегли цілу частину площею не менше 55% своєї початкової площі; розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин не менше, аніж 55% початкової площі банкноти.
Не приймаються банками та іншими юридичними особами лише банкноти, пошкоджені вогнем, водою, різними рідинами або хімікатами, площа яких під час приймання та оброблення може стати меншою, ніж 55% початкової площі банкноти. Обміняти такі купюри можна безпосередньо в одному з територіальних відділень Національного банку, які зобов’язані прийняти рішення про обмін банкнот у присутності клієнта, або прийняти їх на дослідження за його заявою.
При обміні зношених або пошкоджених купюр в банку доведеться сплатити невелику комісію.
Так, в Діамантбанку розмір комісійної винагороди за обмін банкнот USD (долари США), EUR (євро), RUB (російські рублі) становить 6%, а GBP (фунти стерлінгів) і CHF (швейцарські франки) – 8% від номіналу банкнот. Комісійна винагорода виплачується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленому Національним банком України на день проведення операції. До обміну приймаються грошові знаки в іноземній валюті, які мають незначні умисні та інші ушкодження.

clip_image002

У Ощадбанку комісія, яка передбачена за обмін зношених купюр становить 8% -9% (залежно від регіону), але не менше 2 доларів в еквіваленті. Обміняти купюру можна тільки в тому випадку, якщо вона ще не вилучена з обігу в країні, в якій була емітована.
Кредобанк працює тільки з доларами. За зношені або пошкоджені купюри банк візьме комісію в розмірі 4% від суми, але не менше 15 гривень.
У Платинум Банку за обмін долара або євро зажадають всього 0,6% від суми. Пошкоджену гривню обміняють безкоштовно.
УкрСиббанк обміняє долари або євро з комісією 10%. Такі ж тарифи є і у Райффайзен Банку Аваль . Єдина відмінність: в останньому можна, в деяких випадках (залежно від відділення), обміняти і фунти стерлінгів.
У Ідея Банку повідомили, що такі купюри не обмінюють, але якщо купюра пошкоджена менш, ніж на 70%, з її допомогою можна здійснити будь-який платіж. Спеціальні комісії банком не передбачені. У Дельта Банку також стверджують, що обмін валюти, що має незначні ознаки зношування, здійснюється безкоштовно.
Нагадаємо, що в банках також можна перевірити купюри на справжність .
А якщо Ваша скарбничка переповнена, то у Вас є можливість обміняти монети на паперові гроші без будь-яких комісій .

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?