Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де і за скільки оформляють безконтактну картку

Станом на середину липня безконтактні пластикові картки випускають 11 банків. Плата за їх випуск і річне обслуговування стартує від 120 гривень. Але на ринку є і безкоштовні акційні пропозиції. Про переваги, недоліки і про те, де можна розплатитись безконтактними картами.

Популярність безконтактних карт можна пояснити тільки зусиллями банків, які просувають послугу на ринку. Реальних переваг у таких карт у порівнянні з традиційними не так багато. А обмежень набагато більше. Починаючи від недосконалої платіжної інфраструктури, закінчуючи лімітами на операції.

Але ключовими перевагами таких карт є простота і швидкість проведення транзакції при оплаті невеликих сум. Якби платіжна інфраструктура була добре розвинена, карти мали б значну перевагу при дрібних покупках, оплаті квитків на транспорт і так далі. У середньому безконтактна транзакція проходить 15 секунд, тоді як за стандартною карті процедура займає 24 секунди.

clip_image001Наступним етапом у розвитку безконтактних платежів стануть чіпи NFC, що вбудовуються в мобільні телефони. У цієї технології приблизно ті ж обмеження, що і у нинішніх безконтактних карт, однак вони мають істотну перевагу – вони імплементовані прямо в пристрій, і позбавляють від необхідності носити платіжну карту.

Крім того, імплементація зі смартфоном дозволяє реалізовувати нові механізми взаємодії клієнта з своїм рахунком. Приміром, смартфони, що володіють пристроями зчитування відбитків пальців, можуть використовувати в якості ідентифікатора платника дактилоскопічний знімок власника рахунку. Але поки це майбутнє.

Власники карт будь-якого класу можуть відкрити безконтактну картку. Ніяких обмежень тут немає. Втім, чим вище рівень картки, тим теоретично менше сенсу в безконтактних платежах. В цілях безпеки ліміти за безконтактними транзакціях встановлюються на дуже низькому рівні (стандартно – 100 грн.). Є сумніви, що власникові картки класу Platinum сподобається таке обмеження.

Начальник сектора управління картковим портфелем ОТП Банку

На наш погляд, збільшення використання безконтактних карт обумовлено низкою факторів. Насамперед, збільшилася кількість терміналів, що приймають безконтактні карти. Такі термінали встановлені як в торгових точках великих мережевих супермаркетів, так і в маленьких магазинчиках. Також збільшилася кількість карт з безконтактними технологіями. Одним з факторів, який впливає на збільшення використання безконтактних карт, є велика поінформованість і розуміння нових технологій самими власниками карт.

Наш банк пропонує своїм клієнтам оформити платіжні картки MasterCard c безконтактної технологій PayPass. Таку карту можна оформити як до вже відкритого рахунку, так і нового. Також у вигляді додаткової картки ми пропонуємо клієнтам карту-стікер, яку можна наклеїти на свій мобільний телефон або інший предмет. Це дуже зручно, так при розрахунку немає необхідності діставати карту з вашого гаманця – досить піднести телефон до термінала, і покупка сплачена!

Клієнти нашого банку можуть оформити всі можливі карти з безконтактною технологією PayPass: класичні-MasterCard Standard, привілейовані – карти рівня Gold, карти для клієнтів преміум-сегмента рівня World, а також ко-брендингові карти – «ОТП Банк-МАУ» для часто літаючих пасажирів , «Shell» – для автомобілістів. PayPass приймають сотні тисяч магазинів в 48 країнах по всьому світу, тому з такою картою у вас не виникне труднощів при розрахунку під час ваших подорожей.

Начальник управління супроводу карткового бізнесу Укрінбанку

Безконтактна технологія оплати стає незамінною в точках масового обслуговування, де важлива швидкість, наприклад, у транспорті. Час, заощаджений при використанні безконтактних карт, істотно скорочує черги і час очікування клієнтів.

Орієнтуючись на європейський досвід, можна з упевненістю прогнозувати, що тенденція збільшення числа користувачів безконтактних пластикових карт зберігатиметься.

Встановлення лімітів на зняття готівки на початку цього року популяризувало безготівкових розрахунків, зокрема, безконтактними картами. Клієнтам залишається тільки використовувати карти для проведення безготівкових розрахунків у торговельній мережі або мережі інтернет. За останні півроку частка використання карт в торговій мережі зростає, і піднімається до позначки 50% від загальної кількості операцій з картками.

Технологічний процес випуску карти не відрізняється від випуску звичайної додаткової картки до рахунку. Можливість або відсутність випуску безконтактної картки до існуючого рахунку залежить від обраної продуктової політики емісії карток банку.

Начальник управління пластикових карт і еквайрингу ВТБ Банку

Оформити безконтактну картку може клієнт будь-якого сегменту. Зараз вони вже не є дорогим і інноваційним продуктом. Оплата безконтактною карткою більш швидка і зручна – відсутня необхідність передавати картку в руки касирові, сама процедура оплати займає менше часу, а оплати на невеликі суми (до 100 гривень за допомогою карт MasterCard / до 200 грн. За допомогою карт VISA) можна проводити без введення пін-коду.

Зростання обсягу операцій з використанням безконтактних карт відображає переваги клієнтів і зростання популярності цього інструменту з кожним роком. Позитивна динаміка, в першу чергу, обумовлена розвитком інфраструктури ПОС-терміналів, кас самообслуговування, а також просуванням карткових продуктів банками.

У більшості випадків передбачається можливість оформлення безконтактної карти до вже відкритого поточного банківського рахунку. Але це залежить від технічних можливостей програмного забезпечення банку та обраного підходу банку до випуску безконтактних карт.

Тарифи на випуск та обслуговування безконтактних карт (сортування від найменшої вартості випуску).

Банк

Тип карти

Вартість випуску, грн

Вартість обслуговування на рік, грн

ПриватБанк

MasterCard PayPass

0 (для учасників акції «Феєрверк покупок»)

0

ПриватБанк

MasterCard Gold PayPass

0

240

UniCredit Bank

VisaPayWave і MasterCard PayPass (класу Electron, Classic)

0

120

UniCredit Bank

Visa Gold PayWave і MasterCard Gold PayPass

0

800

Райффайзен Банк Аваль

Visa фішка

0

132

Райффайзен Банк Аваль

MasterCard Gold Selective PayPass, Visa Gold PayWave

750

0

ОТП Банк

MasterCard Mass PayPass

0

155,8 грн/19, 2 дол США/19, 2 євро

ОТП Банк

MasterCard Gold PayPass

600 грн/72 дол США/72 євро

Дельта Банк

MasterCard World PayPass

0

180

Укрексімбанк

MasterCard Mass PayPass, Visa Classic

PayWave

0

270

Укрексімбанк

Visa Gold

PayWave,

MasterCard

Gold PayPass

0

1200

УкрСиббанк

MasterCard PayPass

0

291

Банк Кредит Дніпро

Visa Gold PayWave

100

300

Visa Platinum PayWave

400

1200

Альфа-Банк

MasterCard Classic PayPass

150

0

VAB Банк

Visa Gold PayWave, MasterCard Platinum PayPass

400

0

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?