Новини світу кредитування та банківських послуг.

Де брати кредит з 18 років

Повноліття відкриває багато можливостей молодим громадянам нашої держави. Серед переваг право голосувати і відвідувати розважальні заклади, водіння автомобіля і покупка спиртних напоїв (між собою не поєднувати!). А ось з банками справа дещо складніша. Звичайно, оформити депозит жоден з банків не відмовиться, а ось кредит отримати набагато складніше, як правило, основна частина фінансових установ пропонує користуватися своїми позиками починаючи з 21 року.

Пов’язано це, по-перше, з маленьким досвідом роботи або її повною відсутністю, по-друге, з недовірою молодим людям, яке обумовлено їх несерйозністю і, іноді, безвідповідальністю. Кредит від 18 років для банку представляється продуктом з підвищеним ризиком неповернення відсотків, особливо, якщо прохачем виступає чоловік, так як до всього іншого додається ще й можливість призову до лав збройних сил. Як наслідок, кредит для молодих людей від 18 років є найбільш дорогим з можливих позик.

article424Тим не менш, деякі банки займаються кредитуванням громадян з 18 років. Документи, які вони зажадають, стандартні: паспорт громадянина РФ, реєстрація в зоні обслуговування даної організацією, довідка про доходи, для чоловіків документ, що підтверджує врегульованість їх відносин з армією (військовий квиток, або приписне посвідчення з відміткою про непридатність до військової служби). Список може поповнюватися додатковими документами в залежності від вимог кредитора. Це можуть бути, наприклад, різного роду характеристики.

Як уже згадувалося вище, така позика буде достатньо дорогої, крім цього, сума позики і термін його погашення будуть невеликі. Це зумовлено значними ризиками кредитора. Так деякі банки пропонують оформити кредит від 18 років з відсотковою ставкою 2,5% на місяць. Інші кредитні організації пропонують розрахунок суми кредиту, його терміну і процентної ставки індивідуально для кожного клієнта. Хоча, справедливості заради, варто відзначити, що деякі фінансово-кредитні організації пропонують такі кредити терміном до 10 років, при цьому плата за користування кредитом складе від 12% річних.

Надання молодим клієнтом забезпечення по кредиту робить видачу позики більш ймовірною. Таким забезпеченням може стати заставне майно, що перебуває у власності позичальника або поручительство батьків, родичів. Порука батьків в даному випадку більш переважно для банку, так як є і повною згодою їх на позику. Так само батьки можуть виступити майновими поручителями, тобто віддати в заставу кредитору свою власність.

Непоганим варіантом кредиту для 18-ти річного громадянина стане відновлювальна кредитна лінія або кредитна карта. Перевагою її є можливість користуватися в межах ліміту не один раз, а настільки скільки необхідно. Обов’язковою умовою є робити щомісячні внески в суворо обумовлений термін, необхідними сумами і повне погашення заборгованості на момент закінчення дії договору. Споживчий кредит дозволяє використовувати всю суму відразу, після чого клієнт тільки погашає заборгованість без права повторно користуватися грошима.

Особливий акцент хочеться зробити на тому, що крім всіх переваг, повноліття тягне за собою і настання повної відповідальності за свої дії. Отже, підписавши кредитний договір, позичальник бере на себе обов’язок погашати позику і відсотки по ньому в зазначені в договорі терміни. Недотримання пунктів договору тягне за собою нарахування штрафів і пені, а отже і подорожчання позики. Однак найбільш важливим є те, що зіпсувавши собі репутацію в такому юному віці, відновити її буде вкрай важко, що залишить відбиток на всьому житті недбайливого клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?