Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим зручні корпоративні картки для підприємців

Корпоративні картки стають все більш популярні в Україні. Спостерігається стабільний попит на цей продукт, як серед великих суб’єктів господарської діяльності, так і серед меньших за розміром.

«Попит на корпоративні картки зростає досить швидкими темпами. Сприяє активному використанню корпоративних карт і той факт, що в поточному році платіжні системи Visa і MasterCard запустили бонусні та дисконтні програми, що роблять безготівкові розрахунки ще більш вигідними для юридичних осіб », – говорить директор з корпоративного бізнесу банку «Надра» Тетяна Кононова.

Зараз банки відзначають особливу зацікавленість корпоративними картами. Таку тенденцію вони пов’язують з тим, що, по-перше, значно зросла інформованість про даний продукт, а також з тим, що все більше клієнтів прагнуть максимально перебудуватися на використання дистанційних каналів обслуговування.

«Сьогодні використання корпоративних карт стає трендом. Все частіше сучасні комерсанти використовують корпоративні картки для отримання чистого доходу від підприємницької діяльності », – говорить директор департаменту роздрібного бізнесу банку «Хрещатик» Марина Нестеровська.

Як зазначає начальник відділу організації й розвитку каналів продажів CityCommerceBank Богдан Кравченко, корпоративна карта є універсальним платіжним банківським інструментом для юридичних осіб та приватних підприємців. Вона придатна для різних розрахунків, в т.ч. в системах дистанційного обслуговування, організації планування, обліку і контролю господарських операцій.

shutterstock_123256870 «Корпоративна карта – це зручний платіжний інструмент, завдяки якому досить оперативно відбувається спосіб контролю та організації фінансових коштів підприємства. У свій час цей вид карт замінив чекову книжку багатьом підприємствам. Зокрема, це засіб безготівкової оплати представницьких, на відрядження та господарських витрат співробітників компанії », – говорить начальник управління розвитку карткового бізнесу« Акордбанку »Ірина Антоненко.

Завдяки використанню такого способу розрахунку підприємства можуть підвищити прозорість розрахунків і спростити ведення звітності, так як всі транзакції фіксуються. Компанії можуть випустити будь-яку кількість карт, прив’язаних до одного рахунку, що забезпечує їм оперативне управління. Також використання корпоративних карток знижує витрати на отримання, транспортування і зберігання готівкових коштів і знижує навантаження на бухгалтерію.

Корпоративні картки вигідні для компаній, співробітники яких часто їздять у закордонні відрядження, тому що відпадає необхідність купувати валюту для закордонних відряджень на МВРУ, відповідно відсутні комісії за валютообмінні банківські операції. А при перетині кордону платіжна карта декларується тільки в усній формі, що звільняє від оформлення зайвих документів на кордоні.

Також часто підприємства користуються корпоративними картами для розрахунків за дрібні покупки, пов’язані з господарською діяльністю, наприклад, транспортні підприємства відкривають корпоративні картки для водіїв, які з їх допомогою купують паливо або роблять дрібний ремонт автомобілів. Часто картою користуються співробітники, відповідальні за господарську частину.

Ціна на випуску карт вирируется залежно від класу карти і коливається в середньому від 30 гривень за карти нижчого класу до 500 гривень за карти класу «Gold». Також на підвищення вартості карти (як корпоративної, так і будь-який інший) впливає наявність на ній чіпа, як засобу забезпечує додаткову безпеку роботи.

«Крім того, вартість випуску корпоративної картки може змінюватись в залежності від тарифного пакету на розрахунково-касове обслуговування, в який може автоматично включатися дана послуга», – зазначає начальник управління створення і просування продуктів МСБ банку «Національний кредит» Борис Шаріпов.

Корпоративні картки випускаються на термін від 1 року до 3. До користувачів карт особливих вимог немає, оскільки зараз банки активно розвивають цей продукт. Для відкриття рахунку такої карти багато банків навіть не вимагають відкриття поточного рахунку.

У найближчому майбутньому очікується значною зростання інтересу до цього продукту. Попит виросте за рахунок необхідності обов’язкової установки терміналів у торгових точках.

«У зв’язку з необхідністю обов’язкової установки терміналів у торгових точках, зросте попит на використання банківських послуг у частині еквайрингу, а в результаті і випуску корпоративних карт для зняття коштів з корпоративних рахунків», – прогнозує радник голови правління « Актив-Банку »Ігор Зиков.

Що пропонують українські банки за корпоративними картками

Назва банку

Випуск або перевипуск по терміну дії основної

Щомісячне обслуговування карти в грн

Комісія за зняття готівки

Термін дії картки

 

Валюта карткового рахунку

 

в касах і банкоматах банку та банків-партнерів

в інших українських банках або банкоматах

в зарубіжних банках або банкоматах

CityCommerce Bank

залежно від типу від 50 до 1200 на 2 роки.

відсутня

0,5 від суми операції хв. 1 грн;

в касах і банкоматах банків-партнерів – 0,6% операції хв. 2 грн.

1,5% від суми операції + 5 грн

1,5% від суми операції + 20 грн

2 роки

UAH, USD, EUR

«Хрещатик»

150 – золота,

700 – платинум

відсутня

0,5% у банку Хрещатик;

1% від суми операції + еквівалент 1,00 грн – в банках-партнерах

1,5% від суми операції + еквівалент 5,00 грн

1,5% від суми операції + еквівалент 5 доларів США

1 рік

UAH, USD, EUR

«Надра»

входить у вартість обслуговування

55 – 650 (залежно від карти)

1% + 8 грн

1% + 8 грн

1%, мінімум 25 грн

2 роки

UAH, USD, EUR

Банк Національний кредит

від 10 до 500 (залежно від тарифного пакету і класу карти)

відсутня

0,5% – БНК;

1% – банки-партнери

1%, мінімум 3 грн

або 1,5% + 6 грн. (Залежно від класу карти)

1,75% +5 грн

1 або 2 роки

UAH, USD, EUR

«АКТИВ-БАНК»

випуск від 30;

перевипуск від 15

відсутня

0,75% (мінімум 2 грн)

1,5% + 5 грн

1,5% + 20 грн

3 роки

UAH, USD, EUR

“Креді Агріколь БАНК”

Випуск – 100, перевипуск – 20

відсутня

0,75% + 1 грн

1,5% + 5 грн

1,5% (хв 30 грн)

2 роки

UAH, USD, EUR

Укасіббанк

30 – 600

відсутня

0,75% (хв 5 грн)

1,3% + 7 грн

0,9% (мін. 10 грн)

2 роки

UAH, USD, EUR

Дані: сайти та прес-служби банків

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?