Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим загрожує прострочення за кредитом

Божевільний ритм життя сучасної людини, коли все розписано практично по хвилинах, але часу все одно катастрофічно не вистачає, призводить до того, що часом дуже складно викроїти хоча б один зайвий годину. Тому трапляється так, що багато хто просто забуває своєчасно внести черговий платіж по кредиту. А неплатежі, накладаючись один на однен, мають здатність перетворювати благонадійного позичальника в так званого злісного боржника. Що ж чекає забудькуватого позичальника в разі прострочення за позикою?

clip_image001

Відразу потрібно зазначити, що скинути все на погану пам’ять не вийде, оскільки спеціальна система попередження в кредитних організаціях працює в такому режимі, що буквально після одного-двох днів затримки чергового щомісячного платежу банки повідомляють позичальника що з’явилась заборгованость. Зазвичай перші неприємності очікують позичальника по закінченню п’яти днів з дати прострочення, тому як кредитні організації розуміють, що позичальник міг пропустити платіж за цілком поважних причин. Наприклад, такою причиною вважається раптове захворювання або який-небудь нещасний випадок.

Якщо ви допустили прострочення щомісячного платежу, то по-перше вам подзвонить співробітник банку для того, щоб дізнатись причини, які вплинули на ситуацію, що склалась. Якщо ж розмова не відбудеться або ж не матиме результату, то кредитна організація направити вам офіційний лист, де будуть вказані всі ваші заборгованості, а також можливі наслідки в разі несплати боргу. Якщо ж цей лист не зробить ніякого впливу або ви його просто не прочитаєте і протягом тридцяти днів після отримання не зв’яжітесь з кредитною організацією, то вами займеться спеціальна служба безпеки банку. Як стверджують фахівці в області кредитування, якщо позичальник так і не внесе грошові кошти на рахунок банку, то буде проведена передача його справи в колекторське агентство, що займається професійним так званим «вибиванням» кредитних боргів. В самих складних випадках справу боржника передають до суду.

Якщо позичальник не реагує на нагадування кредитної організації про взяті їм зобов’язання регулярно вносити щомісячний платіж, то прострочення автоматично відбивається на кредитній історії даного клієнта, що в свою чергу може стати причиною відмови у наданні нової позики.

Прострочений платіж – це завжди накладення певних санкцій, які бувають у формі грошових штрафів або у вигляді підвищеної процентної ставки на весь термін прострочення платежів. Розмір штрафів визначається конкретним продуктом ринку кредитування і тривалістю періоду прострочення. Якщо термін прострочення невеликий, то позичальникові потрібно буде виплатити певну суму штрафу. Якщо ж термін прострочення тривалий, то кредитна організація може зажадати від позичальника повернути всю суму позикових коштів достроково.

Термін невеликого прострочення – не більше семи днів. Даний період називається «технічним простроченням», тобто коли банк-кредитор допускає, що позичальник може забути про перерахування платежу або просто не встигнути внести грошові кошти. Істотним терміном прострочення вважається двотижневий термін. Причини такого періоду кредитна організація вже не вважає «технічними».

Так званих злісних неплатників очікують різні заходи стягнення примусового характеру аж до судового розгляду і, відповідно, стягнення заборгованості в рамках законодавства. Слід зазначити, що у кожного банку свої уявлення про позитивної кредитної історії. Так, наприклад, багато кредитних організацій лояльно ставляться до наявності в історії кредитів невеликих за часом прострочень. В той час більшість кредитних організацій вважають наявність поточної або заборгованості в минулому показником неблагонадійності і безвідповідальності позичальника. Іншими словами, порушення встановленого порядку внесення платежів, а також їх прострочення самим негативним чином впливає на кредитну історію позичальника, що в наслідок, природно, призводить до значних труднощів при оформленні нових кредитів. Володарів поганих кредитних історій також очікують більш високі процентні ставки, оскільки кредитування даної категорії позичальників належить до операцій підвищеного рівня ризику.

Банк не передає інформацію про прострочений платіж в бюро КІ тільки в тому випадку, якщо термін затримки становить кілька днів. Але в будь-якому випадку, якщо позичальник допускає навіть незначні прострочення – він порушує свої зобов’язання перед кредитною організацією, зафіксовані в договорі кредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?