Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим відрізняються кредитні карти між собою?

Оформлення споживчого кредиту вимагає певного часу і маси довідок, тому багато людей намагаються оформити кредитну картку. Достатньо один раз пройти процедуру з отримання кредитки і сума в розмірі кредитного ліміту завжди буде у вашому гаманці (в безготівковому вигляді на картці). Банків, що пропонують кредитні карти, безліч, іноді в одному банку є можливість вибору між різними програмами кредитування на картки. Тому перед оформленням розумно звернути увагу на певні чинники, якими кредитки відрізняються між собою.

Розмір кредитного ліміту

Сума, яку можна буде взяти в борг у банку – це одне з найпопулярніших питань, яке цікавить позичальників. Тут все не так просто, як обіцяють рекламні оголошення. Наприклад, якщо банк пропонує максимальний кредитний ліміт по карті до 100 тисяч гривень, але це абсолютно не означає, що будь-який позичальник зможе відразу ж отримати цю суму. Як правило, кредитний ліміт встановлюється в розмірі місячної зарплати позичальника, яку він зміг підтвердити довідкою з місця роботи.

Банк проводить вивчення кредитної історії позичальника, цікавиться додатковими джерелами доходів і витрат, і тільки тоді ухвалює рішення про надання певного розміру позики. Бажано вибирати картку з найбільшим розміром кредиту, адже якщо людина акуратно і своєчасно погашає борг і відсотки, то з часом цьому клієнтові банк піднімає ліміт до максимального розміру.

Пільговий період кредитування

Чем-отличаются-кредитные-карты-между-собой-580x363Більшість банків встановлюють термін безкоштовного користування грошима на строк до 50 днів. Тут вкрай важливо уточнити при оформленні число місяця, до якого необхідно погасити зняту з картки суму, щоб нічого не платити по кредиту. Вигідною стане та картка, заборгованість по якій потрібно гасити в останніх числах місяця.

Банки встановлюють правило безкоштовного кредитування, згідно з яким потрібно погасити зняту суму до певного числа наступного місяця. Якщо це 20 число (для більшості банків), то такий кредит стане вигідним – навіть якщо гроші витрачені 30 або 31 числа, тобто 20 днів на погашення боргу. А 10 число, наприклад, в якості закінчення строку користування грошима банку є маловигідним для держателя кредитки.

Відсоткова ставка по кредиту

Якщо в пільговий період укластись не виходить, то доведеться оплачувати процентну ставку. Тут розцінки за користування грошима банку оцінюються від 36 до 60% річних.

Також варто звернути пильну увагу на банки, що пропонують явно занижену вартість користування грошима, наприклад 5%. Потрібно поцікавитись, за який період нараховується ця ставка. 5% за місяць – це досить дорого, деякі фінансові установи так і роблять, залучаючи необізнаних людей. Якщо 5% – це ставка за рік, то потрібно уважно прочитати договір, напевно там є пункт про фіксовану оплату за щомісячне обслуговування. Така картка стане вигідною, якщо людина постійно користується значними сумами кредиту.

Комісія за зняття готівки

Вкрай важливий пункт, за яким розрізняють кредитні карти. Зазвичай банк примусово стягує комісію від 1 до 5% за зняття кредитних грошей готівкою в банкоматі або касі банку. Це досить значна сума, особливо при знятті великої кількості кредитних грошей. Також важливо звернути увагу на мінімальний розмір такої комісії, наприклад, 10 гривень. Це означає, що навіть якщо людина зняла 100 гривень з кредитки, то з рахунку спишуть 110, це вкрай невигідно для позичальника.

Благо, що абсолютна більшість банків пропонують клієнту розраховуватись кредитками безкоштовно в терміналах і торгової мережі.

Додаткові послуги

Також при оформленні бажано уточнити вартість додаткових послуг: зміну ПІН-коду, відновлення загубленої картки, порядку нарахування штрафу, пені. Бажано оформляти кобрендові картку, що передбачає нарахування бонусів при розрахунку кредиткою в мережі магазинів-партнерів банку.

Магнітна стрічка або чіп в кредитці?

Більшість кредиток випускаються з магнітною стрічкою як з носієм інформації. На стрічці в зашифрованому вигляді знаходиться інформація про номер картки, ПІН-коді, а також незмінний код транзакції, за яким банк або термінал розпізнає, до якого рахунку прив’язана картка. Якщо зловмисникам вдасться перехопити цю інформацію, то випустити дублікат і повністю обнулити кредитний ліміт клієнта – справа кількох годин.

Тому деякі картки для підвищеного захисту оснащують чіпами – вбудованими мікропроцесорами, які генерують код для кожної транзакції. У разі перехоплення інформації отримані зловмисниками дані виявляються марними, так як при наступній спробі скористатись картою банк запросить новий код, що згенерував чіпом карти власника. Найбільш дієвим захистом стане комбінована кредитка, що містить чіп і магнітну стрічку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?