Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим відрізняється кредит під заставу автомобіля від автокредитування?

У вас є авто і немає грошей? Або навіть так: вам хочеться авто, а грошей немає. У такій ситуації у вас всього два варіанти: змиритися з несправедливістю буття або взяти кредит під заставу автомобіля. Якщо ви вибрали перший варіант, нічим не можемо допомогти. Тільки поспівчуваємо. 

А втім, можете все-таки прочитаєте статтю про другий варіант? 

Всі переваги …

Кредит під заставу автомобіля – це:

 • грошова готівкова або безготівкова позика під певний відсоток на термін від декількох днів до декількох років;
 • сума кредиту визначається у вигляді відсотка від оціночної (ринкової) вартості автомобіля на момент отримання кредиту;
 • в якості забезпечення за кредитом виступає застава транспортного засобу, що належить вам на праві власності, або заставу буде придбане автотранспорту;
 • заборонена видача кредитів під заставу кредитного автомобіля, тобто автомобіля, документи на який знаходяться в банку чи іншій фінансовій установі і яким позичальник не можете розпоряджатися в повній мірі;
 • якщо позичальник своєчасно виконував всі зобов’язання по кредиту, то після закінчення терміну кредитування, транспортний засіб повертається в його повне і одноосібне володіння;
 • якщо ж позичальник порушив правила договору і не повернув кредит у повному обсязі в термін, згідно із законом кредитор має право розпорядитися заставним майном на свій розсуд з метою покриття збитків, понесених через видачу проблемного кредиту.

Залежно від виду кредиту ви можете продовжувати користуватися автомобілем протягом усього терміну кредитування, тобто по суті в заставу передається тільки ПТЗ, або передати транспортній засіб на відповідальне зберігання кредитору, а після закінчення терміну кредитування забираєте його. У першому випадку сума кредиту складе 85-50% від ринкової вартості авто, в другому – від 85% до 95%.

Де краще оформити кредит?

Сьогодні під заставу автомобіля ви можете отримати кредит і в Києві, Харкові, Одесі місто і регіон не мають принципового значення. Інша справа: який організації довірити себе і свій автомобіль?

Гроші під заставу транспортного засобу видають в банках і в спеціалізованих автоломбардах.


Банківський кредит під заставу авто відрізняться великими сумами, низькими відсотками і … скупістю своїх програм. Переважна більшість комерційних банків готові видавати кредити тільки під заставу автомобіля, що купується. При цьому ви можете придбати транспорт (вантажний або легковий) як для особистого користування, так і для комерційних цілей.

Ризик банку в обох випадках мінімальний:

 • банк може сам встановити обмеження на вік, марку і країну виробника купується транспортного засобу (наприклад, кредит видається тільки на покупку нових іномарок або віком не більше 5 років і т.п.);
 • заставне майно в обов’язковому порядку страхується за рахунок позичальника від всіх видів ушкоджень (КАСКО) протягом усього терміну кредитування;
 • банк може зажадати надати додаткове забезпечення по кредиту, наприклад, порука ФО і ЮО;
 • позичальник матеріально бере участь в покупці (вносить від 15 до 30% від вартості автомобіля в якості початкового внеску);
 • банк в кожен момент здійснення операції контролює цільове використання кредитних коштів (не тільки забираючи у вас документи, що підтверджують придбання автомобіля, але в деяких випадках і шляхом безготівкових розрахунків з автодилерами: ви вибираєте авто в салоні, дилер зв’язується з банком, ви оформляєте необхідні документи і забираєте авто, а банк і дилер розраховуються між собою без вашої участі).

Видаючи автокредит, банк точно знає, що в разі неповернення, він зможе в короткі терміни реалізувати заставне майно. А в разі, якщо ви почнете здійснювати прострочення по кредиту, вчасно турбуватиметься отриманням підстраховки.

Своя програма / програми автокредитування є в будь-якому поважному комерційному банку. 

Що таке автоломбарди?

Однак якщо вам потрібен не автомобіль, а гроші, то програма автокредитування в банку вам не підійде. В цьому випадку ви можете або спробувати знайти в своєму регіоні банк, що займається видачею споживчих кредитів під заставу транпсортного засобу або звернутися в автоломбард. Відразу попередимо: знайти банківську програму буде непросто. 

Якщо ж вам потрібен терміновий кредит готівкою під заставу легкового або вантажного автомобіля або його ПТС, хочеш не хочеш, а дорога ваша лежить в автоломбард.

Автоломбарди – це спеціалізовані організації, що діють на підставі ліцензії. У автоломбарді ви можете отримати до 50% -70% вартості транспортного засобу під заставу його ПТС або до 90% вартості при передачі предмета застави на відповідальне зберігання в ломбард. Термін позики обчислюється в днях і обмежується тільки вами.Процентні ставки сильно варіюються в залежності від суми та строку кредиту, починаючи від 3% в місяць і закінчуючи 300% в рік.

Для отримання позики в автоломбарді потрібні ваш паспорт, водійські права і документи на авто. У деяких випадках знадобляться додаткові документи (згода чоловіка / дружини на здачу ТЗ в ломбард і т.д.). Автоломбард проводить оцінку автомобіля, потім озвучує вам суму можливої позики, ви заповнюєте необхідні документи і отримуєте гроші на руки в той же день. Зазвичай на все про все йде від 30 хвилин до 2 годин.


Щоб не стати жертвою шахраїв звертайтеся тільки у великі організації, що діють на території всієї країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?