Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим відрізняється автокредит від розстрочки, безвідсоткова розстрочка.

Крім права вибору установи, в якій можна отримати кошти на автомобіль, покупцеві часто пропонується два способи оплати боргу – за допомогою кредиту і розстрочки. Ці способи помітно відрізняються один від одного:

1. Кредит – стандартний варіант, при якому банк або автосалон надають клієнтові автомобіль, вартість якого потрібно буде повернути протягом певного часу (з урахуванням сплати відсотків).

Плюси кредиту:

 • тривалий термін кредитування;
 • можливість внесення невеликої суми початкового внеску;
 • не надто жорсткі вимоги до позичальника;
 • більш широкий вибір автомобілів, які можна придбати.


Основний недолік – істотна переплата за відсотками, причому величина кредитної ставки прямо пропорційно залежить від терміну кредитування і суми, що залишилася боргу.

2. Розстрочка – вигідніший, на перший погляд, спосіб покупки автомобіля, при якому відсутні платежі за відсотками. Недоліком є підвищені вимоги до покупця і наявність істотних обмежень у виборі авто. Купити авто в розстрочку можна не тільки в банку, але також і в іншої особи або організації (наприклад, за допомогою оформлення договору купівлі-продажу з відповідними умовами).

Придбання машини в розстрочку стає все більш затребуваним способом на автомобільному ринку, що безпосередньо пов’язано з пом’якшенням умов автосалонами. Вони самостійно домовляються про все з банками, щоб залучати нових покупців і підвищувати рівень продажів.

Як оформити продаж авто в розстрочку

Конкретний пакет документів, необхідних для отримання розстрочки, залежить від вимог банку або автосалону, в якому здобувається автомобіль. У більшості випадків стандартний набір складають:

 • паспорт (прописка покупця повинна бути на тій території, на якій оформляється розстрочка);
 • водійські права;
 • довідка про доходи;
 • трудова книжка (або її завірена копія).

Крім цього, позичальникові необхідно буде написати заяву і заповнити спеціальну анкету, питання якої в основному спрямовані на визначення його матеріального становища. Чим достовірнішого буде зазначена інформація, тим вище ймовірність позитивного рішення про надання розстрочки.

Особливості безпроцентної розстрочки на автомобіль від автосалону

Незважаючи на високу вигідність розстрочки, її оформлення має кілька відмінних особливостей і нюансів:

 1. Покупець повинен обов’язково внести первинний внесок – залежно від автосалону його величина може коливатися від 20 до 50%. Чим вищий цей показник, тим більше ймовірність отримання розстрочки.
 2. Термін кредитування порівняно невеликий – від одного до трьох років (у деяких автосалонах).
 3. Обов’язковим є оформлення КАСКО, причому в тій страховій компанії, яку запропонує салон. Зазвичай вартість поліса в ній на порядок дорожче, ніж у інших страховиків.
 4. Оформляти банківську картку і відкривати рахунок у банку все одно доведеться, оскільки борг завжди оплачується в цю установу. За ці послуги може знадобитися додаткова оплата (комісійні).
 5. Часто безвідсоткова розстрочка на авто надається тільки на ті моделі авто, які менш затребувані на ринку, тобто вибір покупця обмежений.

При покупці автомобіля слід пам’ятати:

 • Отримати автомобіль можна двома способами – купити авто в кредит або розстрочку. Сама покупка доступна в банку або автосалоні.
 • При оформленні кредиту доведеться переплатити відсотки, але в цьому випадку до позичальникові не буде пред’явлено дуже жорстких вимог.
 • Розстрочка найбільш вигідна фінансово, оскільки не доведеться робити внески за відсотками. Однак погасити борг доведеться в мінімальні терміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?