Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим небезпечні незакриті рахунки?

Рівень залученості українців у використання банківських продуктів зростає, а разом з ним зростає і кількість вже невикористовуваних, але все ще відкритих банківських рахунків. Наприклад, залатані карти від минулих роботодавців, схвалені кредитки, які ви тримаєте про запас і т.д. Кожен з цих продуктів потенційно може перетворитися на джерело непередбачених витрат, якщо його вчасно не закрити.

Найчастіше клієнти залишають відкритими банківські рахунки. Наприклад, рахунок відкривався для оплати операції з нерухомістю, а потім виявився непотрібним. У такому випадку ми все-таки радимо закінчити відносини з банком, якщо рахунком ви вже не користуєтеся, адже банк може нараховувати плату за обслуговування рахунку. Якщо на рахунку залишаться якісь гроші, банк може запропонувати кілька варіантів того, як ними розпорядитися: наприклад, їх можуть видати вам через касу, перевести на телефон, на інший рахунок в тому ж банку або відправити на благодійність.

Аналогічна ситуація з зарплатними картками. Якщо ви змінили місце роботи та зарплатний проект, можливо, не зайвим буде закрити стару карту. Раніше карта надавалася безкоштовно, як зарплатному клієнту, а тепер за неї доведеться платити за тарифами банку.

Найнебезпечнішим можна вважати незакритий кредитний рахунок. Особливо, якщо на ньому залишилася заборгованість, причому, неважливо чи йде мова про простий споживчий кредиті або про кредитну картку. Якщо за вами числиться борг навіть у кілька копійок, разом з відсотками через якийсь час він може перетворитися на солідну суму.

Процедура по закриттю рахунку у всіх випадках однакова. Необхідно прийти в банк з паспортом і написати заяву на закриття рахунку. Зазвичай співробітники пропонують готові шаблони заяв, в яких можна вказати, як вчинити з залишком на рахунку. Після того, як співробітник прийняв заяву, рахунок буде закритий. Однак процедура ця не моментальна і у банків є 45 днів для того, щоб надати вам підтверджуючу закриття рахунку довідку (інколи за неї вимагають невелику оплату – до 100 грн.). Отримати її необхідно, щоб в майбутньому захистити себе від банківської помилки або дій шахраїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?