Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чим корисні тижневі депозити

Банки підлаштовуються під нові реалії і виявляють гнучкість у своїх депозитних програмах. Клієнтам, які бояться довірити банку свої заощадження надовго, банки пропонують оформити вклади на дуже короткий термін.

Зараз у більшості банків можна розмістити вклад на термін від місяця до року. Тим, хто не готовий зробити внесок на тривалий термін, пропонується розмістити депозит на 10 днів і навіть на один тиждень.

Ми запитали вкладників банків, навіщо вони розміщають короткострокові депозити. Та дізналися, які переваги таких вкладів, чому гроші краще зберігати в банку, а не вдома, навіть якщо мова йде про дуже короткі терміни.

Думки клієнтів банків.

Контроль над грошима.

image«Через нестабільну ситуацію з курсом долара в Україні я поки не довіряю свої гроші банку на тривалий термін, боячись падіння курсу гривні. Коли я, піддавшись загальному ажіотажу, прийшла забирати гроші з рахунку, то мені запропонували розглянути, як варіант контролю за ситуацією, короткостроковий депозит . Я подумала, і погодилася. Перевага вкладу до двох тижнів це те, що його легко контролювати. Депозит можна продовжити або просто забрати з банку.»

Надійніше, ніж зберігати вдома.

«Ми багато подорожуємо, а моя дружина ще й пару раз на рік їздить у відрядження. Зіткнулися з тим, що виїжджали разом на тиждень і залишали вдома велику суму грошей. Задумалися про їхню безпеку. Самим вигідним варіантом виявився – короткостроковий депозит. Погодьтеся, адже набагато безпечніше тримати свої гроші в банку, а не «під матрацом», поки вас не буде в місті чи в країні. До того ж свої заощадження можна не тільки зберегти, але і заробити за рахунок депозитних відсотків.»

Примножити кошти.

«Чекаючи нову модель телефону, яка повинна була з’явитися на українському ринку через два тижні, я зберігала гроші вдома. Але, подруга, яка працює в банку, порекомендувала спробувати розмістити їх на депозит, адже при скачках долара сьогодні, ціна телефону може вирости. Щоб не довелося відкладати покупку на ще більш тривалий термін, я вибрала депозит на 10 днів.»

Вигідне зберігання.

«Чутки про можливу повну заборону на зняття гривні з вкладів рік тому дуже насторожили мене, я зняв свої гривневі заощадження в одному з банків і поклав їх в комірку. З моїм банком нічого не сталося, він стабільно себе почуває і обслуговує клієнтів, але за цей час інфляція з’їла мої гроші і я ще й платив за оренду. Побачивши рекламу короткострокового депозиту, я вирішив, що десятиденний депозит може мати функції тієї ж комірки, але заощадить мені гроші, які я платив за оренду комірки і дасть ще можливість щось підзаробити у вигляді відсотків. Так я розмістив свої гроші в банку на короткий термін і не шкодую про це рішення ».

Заробити і отримати візу.

« Ми з подружкою зібралися на травневі вихідні в Таллінн. Оформляючи документи на отримання візи, дізналася, що для деяких посольств країн ЄС (наприклад, Естонія, Австрія, Греція та інші) необхідно пред’явити від заявника на отримання візи виписки з депозитного рахунку. І зрозуміла, як добре, що тиждень тому я розмістила гроші зібрані на поїздку на короткостроковому депозиті.»

Думка експерта:

Короткострокові депозити стали популярніші. У 2013 році і першій половині 2014 найбільш популярними були терміни 6-9 місяців через їх максимальної прибутковості для цього терміну і відносну гнучкість в отриманні коштів за терміном вкладу. За підсумком 2014 терміни більше 6 місяців не перевищують 17% у гривні та 7% в валюті , а найпопулярніші терміни 10-14 днів і 1-3 місяці. Причини тут очевидні – ситуація в Україні, девальвація, падіння економіки і недовіра в банківській системі в цілому.

Розуміючи цю ситуацію, ми ще активніше стали пропонувати клієнтам для розміщення їх заощаджень короткострокові депозити і свої карти. Більшість банків пропонують такі вклади на 10- 14 днів. У них є незаперечна перевага – термін. За 10 днів з вашим внеском нічого не станеться. Наприклад, якщо клієнт бачить ознаки того, що банк затримує платежі або читає на форумах негативні відгуки про роботу банку, то дочекавшись закінчення 10 денного терміну він може забрати всю суму. Ці вклади, що не перевищують 200 тисяч гривень, покриваються ФГВФО і дають близько 20% річних. Це краще ніж тримати суму вдома та гарантовано втратити її частину через інфляцію.

Наприклад ми пропонуємо клієнтам вклад на 10 днів у гривні з можливість автолонгаціі і поповнення, зі ставкою 20% річних або золоту карту з такою ж ставкою. Карта дає вам доступ до грошей 24/7 у будь-якому банкоматі і касі будь-якого банку України.

Для оформлення короткострокового депозиту необхідно 30 хвилин. Час також залежить від того, як саме клієнт вносить гроші на рахунок. Якщо це відбувається через касу – це 30 хвилин, але якщо через безготівкове перерахування з іншого банку – загальний час оформлення вкладу незначно збільшується.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?