Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи зміцниться гривня ще більше?

Протягом останнього місяця курс долара і євро по відношенню до гривні безперестанку знижувався. І тільки з понеділка ми могли спостерігати незначний зворотний процес. Так, у п’ятницю долар на міжбанку коштував 21,4 грн., А у вівторок – вже 22,5 грн. Що далі?
На початку березня Україна отримала від МВФ фінансовий транш у розмірі $ 5 млрд. На тлі фінансової допомоги від ключового кредитора національна валюта почала зміцнюватися. Але вже 25 березня Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service знизило довгостроковий рейтинг емітента України з «Caa3» до «Ca», тобто, до передостаннього, переддефолтного, рівня в шкалі.
Це було викликано тим, що Україна почала переговори про реструктуризацію боргів, що, фактично, є визнанням своєї неплатоспроможності, тобто, технічним дефолтом.
У ході всіх цих подій курс гривні безперестанку зміцнювався, і кожен день на міжбанку долар і євро ставали на кілька копійок дешевше. І якщо раніше аналітики прогнозували просідання національної валюти до 50-60 гривень за долар, то зараз їх прогнози коливаються в межах 30 гривень.

«З одного боку, гривня зуміла зміцнитися відносно долара США на тлі технічних сигналів. Це нормальна ситуація. Однак фундаментально system-attention-iconукраїнська валюта залишається слабкою через структурні проблеми в економіці. Девальвація гривні – природна реакція на сигнали економічного виснаження всієї системи.

Навряд чи гривня зможе вирости ще сильніше: долар виглядає значно стабільніше. З іншого боку, зростання гривні не потрібне владі: з сильною валютою складніше перезапустити економіку. Не виключено, що до літа долар коштуватиме 23-26 гривень, вірогідний тест 29 грн. / долар.
– Гривня залишиться в слабкому положенні до тих пір, поки Нацбанк не змінить монетарну політику і не доведе свої поточні дії. Міжнародні оцінки вказують, що українська економіка залишається в переддефолтному стані, і це важливий момент в тому числі і для курсоутворення.
Так що іноземна валюта продовжує залишатися найбільш надійною для заощадження накопичених коштів. Іноземні валюти – долар і євро, – дійсно кращі в якості інструменту заощадження, але їх ціна на" чорному "ринку далека від справедливої.

Тим не менш, до можливості оформлення депозитів в доларах і євро українці ставляться з побоюванням. Адже протягом останнього року у багатьох банків виникали проблеми з видачею іноземної валюти, через що клієнтам пропонували забрати суму в гривневому еквіваленті.
У зв’язку з цим деякі фінустанови почали пропонувати своїм клієнтам новий інструмент інвестування – ощадні іменні сертифікати. По суті, це той же депозит, от тільки гроші в кінці терміну виплачуються в повному обсязі та валюті інвестування, так як на цей вид депозитів не поширюються обмеження НБУ.
Зараз такі пропозиції існують у Фідобанк, Діамантбанку, Ощадбанку Росії та інших.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?