Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи завадить депозит отримати субсидію?

З 1 травня поточного року отримати субсидію можна буде на підставі тільки двох документів: заяви та декларації про доходи. Держава скасувало майже всі обмеження щодо майнового статусу, крім здійснення одноразової покупки на суму 50 тис. грн. Чи може наявність депозиту в банку зіпсувати перспективу отримання субсидії?

Право на отримання субсидій мають сім’ї, які платять за житлово-комунальні послуги понад визначеного для них обов’язкового відсотка платежу ( розраховується індивідуально для кожної сім’ї).

Обов’язковий відсоток платежу розраховується за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї. Спочатку середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну людину (в 2014 році – 1176 грн.).

Отриманий результат ділиться на базовий коефіцієнт 2, після чого дана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15%. Коефіцієнти 2 і 15 відповідають наступним алгоритмам: коли при середньомісячному доході в розмірі двох прожиткових мінімумів на людину сім’я платить за imageжитлово-комунальні послуги 15% свого доходу. Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Наприклад, сім’я складається з 2 чоловік, які за останні 6 місяців заробили в цілому 24 тис. Грн. у випадку, якщо середньомісячний дохід сім’ї дорівнює 4 тис. грн. (24 тис. / 6 міс.), А дохід однієї людини – 2 тис. грн. Підставляємо 2 тис. грн. в формулу: 2 тис. грн. / 1176 грн. / 2 * 15 = 12,75%. Таким чином, при середньомісячному сукупному доході в розмірі 4 тис. грн. на місяць Ваш обов’язковий платіж становить 510 грн. (2 тис. * 12,75%). Решта платить держава.

У чому ж заковика, якщо мова йде про депозит? Чи може він вплинути на отримання пільг ЖКГ? У декларації про доходи людина, що бажає отримати субсидію, повинна вказати всі доходи, отримані протягом останніх 6 місяців, у тому числі і від банківських вкладів.

Але це не означає, що наявність банківського депозиту виключає можливість отримання субсидії. Адже йдеться не про депозит в цілому, а про відсотки, нарахованих за вказаний період. Саме вони і вважаються вашим доходом. У той же час, замовчування факту про наявність депозиту, при виявленні останнього, автоматично виключає Ваші шанси на отримання субсидії.

Це, звичайно ж, не означає, що інформація про банківські вклади людини, яка претендує на субсидію, знаходиться у відкритому доступі. Адже банківську таємницю ніхто не відміняв. Але таку інформацію банк може надати на письмову вимогу податкової інспекції.

«Питання банківської таємниці в Україні досить жорстко регламентовано Законом України« Про банки і банківську діяльність ». Відповідно до статті 60 Закону, відомості про банківські рахунки і про операції клієнтів є банківською таємницею. Стаття 62 Закону встановлює, що банківська таємниця може бути розкрита тільки з письмового дозволу фізичної особи. Без такої згоди банківська таємниця щодо фізичної особи може бути розкрита лише за рішенням суду або центральному органу виконавчої влади,виконуючого державну податкову політику, на його письмову вимогу про наявність банківських рахунків », – коментує керівник прес-служби ВАТ «Кредобанк».

При необхідності наявність вкладу можна підтвердити спеціальної довідкою, яку Вам видасть банк, в якому у Вас протягом півроку або більше мається депозит. «Для цього потрібно звернутися у відділення для отримання виписки по рахунку (ця послуга безкоштовна). Або замовити на відділенні довідку про нараховані відсотки і сплачені податки за всіма рахунками (така довідка коштує 150 грн.) », – Стверджує керівник проектів відділу заощаджень.

У тому випадку, якщо у Вас є депозит у валюті, банк, перераховує Ваш дохід по курсу НБУ за кожен день нарахування. Якщо ж умовами вкладу, передбачена капіталізація, то потрібно вказати процентний дохід, отриманий протягом останнього року за вирахуванням податків і військового збору. При цьому не важливо, вкладник отримає свої відсотки «на руки» або на поточний рахунок у банку.

Додавши дохід від депозиту до заробітної плати та іншим своїм доходам, Ви отримаєте ту суму, з якої слід робити розрахунки або самостійно, користуючись формулою, або за допомогою спеціального калькулятора, про який говорилося на початку статті. Результати обчислення вкажуть на те, чи варто Вам сподіватися на отримання субсидії, чи ні. І наявність депозиту може тут виявитися не на заваді.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?