Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи закриються банки в Криму?

У Криму на сьогодні працює більше 1,2 тисячі фінансових установ. Після проведення референдуму, який українська влада і світова громадськість визнали нелегітимним, клієнти українських банків, які проживають на території АР Крим, почали хвилюватися за свої заощадження. Що буде з відділеннями банків, якщо півострів вийде зі складу України?
У понеділок, 17 березня, на сайті Верховної Ради АР Крим з’явилася інформація про те, що офіційною грошовою одиницею (валютою) Республіки Крим тепер є російський рубль, а також до 1 січня 2016 року офіційною валютою, відповідно до статті 48 Тимчасового положення, буде українська гривня. Крім цього Верховна Рада Криму повідомила, що організація обігу готівкових грошей і вилучення їх з обігу на території Криму буде здійснюватися виключно банком Криму.
Разом з цим в ЗМІ надійшла інформація про те, що Банком Криму керуватиме директор Кримського регіонального управління ПриватБанку Борис Фінкельштейн, який, начебто, в суботу запропонував уряду Криму створити окремий банк на базі діючої мережі філією ПриватБанку. У самій ж фінустанові цю інформацію спростували.
Тим не менш, зараз робота відділень у Криму припинена.

«У зв’язку з дефіцитом готівкових коштів в Криму ми призупинили обслуговування клієнтів. Крім того, банком проводяться технологічні заходи, depozit_ostatok_88x88.jpg.aspxякі дозволять у разі потреби, забезпечити обслуговування клієнтів у нових умовах. Для нас головне – забезпечити обслуговування всіх наших клієнтів в Криму і виконання своїх зобов’язань »,прес-служба банку.
Своїх клієнтів фінустанова запевняє, що отримати свої кошти вони зможуть у будь-якому випадку, адже банкомати та відділення на території півострова залишаться при будь-якому розкладі, крім цього, банк працює і в Росії.
«Вклади, розміщені в ПриватБанку, контролюються положеннями законодавства України та гарантовані до виплати Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. У разі, якщо територія Криму підпаде під юрисдикцію Російської Федерації, Ви, як і колись, зможете одержати вклад в Українського ПриватБанку, який продовжує нести повну відповідальність перед вкладниками, незалежно від того, громадянами якої країни вони є ».
Але, все ж, давати якісь конкретні прогнози і обіцянки банкіри не ризикують і чекають вказівок від НБУ. «До сьогоднішнього дня всі наші відділення на території Криму працювали в штатному режимі без будь-яких збоїв. Сьогодні наші відділення не працювали, так як у зв’язку з референдумом сьогодні в Криму загальний вихідний. З приводу подальшої роботи наших відділень ми будемо повідомляти на нашому сайті. Ми підкоряємося виключно НБУ і будемо слідувати за його вказівкам ».
У той же час банки обіцяють вкладникам, що докладуть максимум зусиль для того, щоб виконати свої зобов’язання перед вкладниками.
«На даний момент всі відділення і банкомати ПУМБ, що знаходяться на території Криму працюють в стандартному режимі. Банк стабільно і своєчасно виконує всі платежі (як внутрішні, так і зовнішні), та інші банківські операції в рамках чинного законодавства України, чинних інструкцій і постанов Національного Банку України і діючих договірних зобов’язань зі своїми клієнтами ».

Про готовність продовжувати роботу в стандартному режимі твердять і в ОТП Банку .
«Станом на сьогодні, всі відділення АТ« ОТП Банк »працюють в стандартному режимі, повний операційний день, без зафіксованих збоїв із забезпеченням готівкою. З боку ОТП Банку ніяких додаткових обмежень на зняття готівкових коштів не вводилось. Всі обмеження відповідають ukrsoc_noch_88x88.jpg.aspxвимогам НБУ, актами якого керується банк, а також є деякі обмеження з боку банків-кореспондентів.
– ОТП Банк на сьогодні не планує ні закривати відділення, ні будь-яким іншим чином реорганізовувати мережу. Ми керуємося чинним законодавством України! ».
Обіцянка виконати свої зобов’язання перед клієнтами дав і Голова Правління Укрсоцбанку: «Усі ми зараз стурбовані політичною ситуацією в Україні. В останні дні ми отримуємо багато запитань щодо роботи UniCredit Bank в Криму, прогнозів щодо розвитку ситуації тощо. Все залежить від переговорів політиків, а ми, як банк, можемо лише сподіватися на мирне вирішення конфлікту в відповідності з українським та міжнародним законодавством . При цьому хочемо запевнити, що незалежно від подальшого розвитку ситуації в країні банк буде неухильно виконувати свої зобов’язання перед клієнтами ».

Як ситуація розвиватиметься далі – спрогнозувати важко. Проте, банки закликають жителів півострова не піддаватися фінансової паніки, обіцяючи справно повертати депозити і надавати доступ до поточних рахунків.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?