Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи вигідно зараз інвестувати в золото?

На тлі кризи в 2011 році котирування золота встановили новий рекорд, ледь не пробивши позначку $ 2000 за унцію. Зростання цін було обумовлене прагненням інвесторів захистити капітал. При цьому золото виглядало найбільш прийнятним інструментом, враховуючи підсилену тривогу навколо ситуації в єврозоні, а також м’якої грошово-кредитної політики ФРС. Але з початку цього року золото подешевшало на 28%, тільки за квітень-червень цього року вартість золота впала на 25%. Така квартальна динаміка ціни дорогоцінного металу стала однією з найгірших bigз 1975 року. Інвестори, включаючи найбільші фонди, як Soros Fund Management почали активно скорочувати свої вкладення в золото. Ці тенденції підтверджуються і попитом на цінні папери у світі. Наприклад, ключовою американський фондовий індекс Dow Jones Industrial в цьому році показує явне зростання.

У цьому контексті найближчим часом перспектив зміни існуючого тренда ціни на золото я не бачу. Втім, не думаю, що вартість унції впаде нижче позначки $ 1000. Оскільки ця позначка фактично є собівартістю видобутку золота.

Вважаю, що після настільки глибокого зниження, восени можливий навіть ситуативне зростання цін на золото до рівня $ 1350-1400 за тройську унцію. Проте в середньостроковій перспективі вартість золота буде залишатися на невисокому рівні.

Якщо ж оцінювати перспективи золота в більш довгостроковому періоді, то, без сумніву, інвестиції в жовтий метал мають сенс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?