Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи вигідно брати споживчий кредит

Уже років п’ять, як відгримів бум споживчого кредитування. Народ «наївся» імпортної техніки під «халявний відсоток» і в магазинах вже не видно черг до кредитних менеджерам банків – партнерів. Але банківські дівчатка-співробітниці все ще сидять у великих супермаркетах і ловлять зазівалися клієнтів. Значить, є у людей потреба в таких кредитах.

Але завжди варто Гамлетівське питання: брати чи не брати, вигідно чи ні. Може і до сімейних скандалів дійти. Але давайте просто здраво поміркуємо.

По-перше, в кредит ти завжди береш одну суму, а віддаєш іншу, природно, большую. Тому кредит не вигідний спочатку. Будьте до цього готові. Виключення, мабуть, комерційні кредити, коли гроші працюють, щоб зробити інші гроші. А купувати щось для дому за готівку буде завжди 126дешевше і вигідніше. І не вірте ніяким «нуль відсотків за кредит», не буває!

Тепер далі. Відсотки за нинішніми «потребам» вже не такі захмарні, як раніше, але все ж відчутні і сильно залежать від придбаного в кредит товару. Наприклад, берете Ви в кредит меблі для дому. Банк розуміє, що Ви або ремонт робите, або обстановку освіжаєте, або ще щось, але гроші у Вас явно є (в сенсі дохід). Інакше б Ви про ковбасу думали, а не про новий дивані. Коротше, ризик, що Ви шахраєм чи банкрутом опинитеся невеликий, можна Вам і відсоточок поменше поставити, щоб до конкурентів не подався.

А ось, наприклад, за телефон готуйтеся викласти солідну надбавку. Мобільник Вас до місця не прив’язує, візьмете, і шукай свищі Вас потім. А те, що сума невелика, так тим більше прикро за Вами ганятися через нісенітницю.

Ну, а вже якщо гроші брати, то як товар вони ще дорожче будуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?