Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи вигідно брати іпотеку за кордоном?

Власна нерухомість за кордоном – чи це не казка? Можливо, так і було, але зараз її цілком може зробити реальністю. Купити невеликий будиночок або квартиру за кордоном стає реальним завдяки іпотечному кредиту. Хоча не всі іноземні держави готові надавати українцям позики на покупку житла. Все ж, таких країн не так багато, щоб сильно засмучуватись з цього приводу.

Однією з головних проблем, з якими неодмінно стикається потенційний покупець зарубіжної нерухомості, є незнання законів іноземної держави. Але і ця проблема зараз цілком вирішувана, якщо вдатисьдо послуг спеціалізованих агентств нерухомості. Вони здатні забезпечити і правову підтримку в тому числі.

clip_image001

Одне з головних питань, яке одразу виникає в голові у кожного – це вартість самих об’єктів. Відрадно, що їх ціна може здивувати доступністю в порівнянні з вартістю житла, приміром, у Києві. Там воно обходиться щонайменше в 2 рази дешевше. Таким чином, покупка нерухомості за кордоном стає одним з вигідних способів для інвестування вільного капіталу. Приємно буде усвідомлювати і той факт, що оформивши іпотечну позику, оселитись в своєму придбанні можна буде через кілька тижнів.

У 2010 році Європейський Центральний банк знизив рівень ставки рефінансування з 5,36% всього до 1,33%. Ставки по іпотеці досягли мінімуму і в останні роки коливаються в межах десятих часток відсотків. Саме ці обставини викликали небувалий інтерес у наших співвітчизників, особливо, тих з них, хто стабільно має солідні доходи від банківських вкладів.

Останні численні опитування показали, що переважаюча більшість співвітчизників купили або бажають придбати житло в Європейських країнах. В безсумнівному фаворі знаходяться Франція, Болгарія, Італія, Кіпр, Німеччина і Туреччина. Визначившись з вибором держави, слід задуматись над отримання іпотечної позики. Для ознайомлення з програмами кредитування, розрахованими на нерезидентів, можна вивчити спеціалізований сайт. Звичайно, є й альтернатива – скористатись послугами брокерів, але розумніше черпати інформацію безпосередньо з першоджерела. Так вона буде набагато достовірніше. Якщо щось зацікавило, то зв’язатись з іноземним кредитним фахівцем краще теж самостійно. Тут каменем спотикання може стати не знання мови, але це не так страшно. Досить володіти англійською мовою. Це дозволить на рівних спілкуватись з фахівцями. В крайньому випадку, можна вдатись до послуг перекладача або доброго знайомого, який володіє мовою.

Не можна забувати, що споживчий кредит, який можна отримати у нас, залишаючи в якості застави нерухомість, обійдеться набагато дорожче, ніж зарубіжний іпотечний кредит. До того ж, привабливість зарубіжного іпотечного кредитування пояснюється і вельми лояльними умовами:

• величина процентних ставок в межах 3-8%;
• невисокі правові ризики;
• доступна вартість житла;
• спрощені схеми, які реалізовані для отримання прав власності;
• гарантоване збереження і потенційна можливість примноження капіталу;
• хороша перспектива для отримання за спрощеною схемою громадянства або візи.

В якості основних категорій позичальників розглядаються емігранти, інвестори, які здають об’єкти в оренду, громадяни, чиї діти навчаються за кордоном, відпочиваючі, науковці та інші. У законодавчих актах ряду країн існує ембарго на продаж нерухомості іноземцям. Також, для них встановлюються підвищені податки і внески, потрібне обов’язкове відвідування поліцейських дільниць.

В зарубіжний банк слід надати певний пакет документів:

• паспорт (закордонний);
• відомості про ваші доходи і працевлаштуванні;
• підтвердження сплати початкового внеску (копію чека);
• договір страхування;
• виписку з рахунку, яка підтверджує факт надходження грошових коштів.

Можуть знадобитись додаткові документи, наприклад, довідка про володіння іншою нерухомістю.

Важливо відзначити, що при оформленні іпотечного договору процентна ставка визначається на кілька років. Пізніше, її розмір підлягає зміні, але не раніше закінчення встановленого терміну. Грошові кошти видаються в іноземній валюті, для багатьох, хто отримує дохід у вітчизняній валюті, це може стати негативним моментом. Для легалізації відповідні документи перекладаються англійською мовою, завіряються нотаріально. Оплата іпотечного кредиту, отриманого в іноземному банку, здійснюється за допомогою переказів. Добре, якщо на території України є дочірній філія.

Ось приклади декількох варіантів іпотечних позик для покупки нерухомості за кордоном:

1) Франція. Терміни позики – різні. Величина відсоткової ставки безпосередньо пов’язана і залежить від терміну. Наприклад, при терміні 25 років – 3,75%, 15 років – 3,4%, 10 років – 3% (фіксовані) або 2,3% (плаваючі). Обсяг первинних вкладень – від 30%. Максимальний розмір банківського збору – не більше 2000 євро. Наявність штрафних санкцій (3%) за дострокове погашення протягом п’яти років.

2) Іспанія. Термін кредитування – до 40 років. Плаваюча величина процентної ставки – понад 3,1%, фіксована – 3,8% -5,0%. Первинні вкладення – до 50%. Збори – 1,0-2,0% від суми позики. Дострокове погашення штрафується сумою в розмірі 1%.

3) Туреччина. Термін запозичення обмежений 10-тьма роками. Відсоткова ставка – 9,0% (фіксована). Мінімальний початковий внесок – від 50%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?