Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи впорається Україна з кредитом від МВФ

Україна сьогодні отримала перший транш від Міжнародного валютного фонду в розмірі 5 млрд. доларів. Ці кошти будуть розподілені між Урядом (для підтримки бюджету – орієнтовно 2,7 млрд. доларів) і Національним банком (для поповнення золотовалютних резервів). Протягом року планується надходження в Україну решти траншів кредиту розміром 10 млрд. доларів.

Ми запитали у експертів, що вони думають про цей кредит, чи впорається Україна з ним і, що робити Нацбанку.

Голова правління УкрСиббанку :

Україна отримала багато грошей від МВФ, але це не подарунок, потрібно багато сил і енергії, щоб віддати борг. І закінчити не як Греція, а як Польща. У Греції досі не платять податки і багато корупції. У Польщі ВВП на душу населення набагато вища, ніж в Україні, корупція нижче. Також Польща член НАТО та ЄС і Україна не відмовилася б ні від того, ні від іншого.

Експерт з економічних питань Інституту суспільних досліджень:

Фінансова підтримка МВФ є позитивним імпульсом для приватних інвесторів, а також дозволить отримувати додаткові надходження від урядів іноземних держав. З іншого боку виникає питання, на які цілі будуть витрачені ці кошти? Урядом для реформування економіки або погашення існуючих зобов’язань? Як скористається ними Нацбанк: продасть на міжбанківському ринку, щоб «погасити» відкладений попит на іноземну валюту, який продовжує накопичуватися, починаючи з минулого місяця, утримувати курс на нинішньому рівні, або «притримає» для НАК image«Нафтогаз України»? Залежно від цього, можна буде говорити про те, який ефект очікує економіку від приходу цих коштів.

У нас є дві альтернативи: «проїсти» позикові кошти і ще більше залізти в боргову яму, або вже зараз розпочати структурні реформи і закласти основи економічної незалежності. Перший сценарій є більш легким в короткостроковій перспективі. Однак він означає перекладання боргових зобов’язань на наступні покоління і постійне затягування ременів, щоб віддати позичені гроші. Другий сценарій є більш важким в короткостроковій перспективі, адже структурні реформи є складними і вимагають ресурсів, тому затягування ременів буде сильніше. Але пройшовши цей складний період економічної перебудови, Україна зможе вийти на новий рівень розвитку, будучи самостійною державою з власною економічною політикою, а не запозиченої ззовні разом з грошима.

Скарбник найбільшого банку:

Сам по собі транш МВФ у розмірі 5 млрд. доларів не закриває всіх проблем країни цього року зі станом ЗВР. Враховуючи, що необхідно віддати цього року близько 11 млрд. доларів боргів, отримання цих 5 млрд. плюс наявний залишок ЗВР у розмірі 5,6 млрд. доларів плюс викуп Нацбанком в останні дні вже близько 700 млн. доларів на міжбанку , поки тільки потенційно перекриє суму заборгованості, яку нам треба віддати цього року. Таким чином, дефолту не буде. Але основним результатом прийнятого МВФ рішення, є те що відкривається можливість отримання кредитів від інших міжнародних організацій, загальна сума якої може скласти до 7,5 млрд. доларів. Якщо при цьому будуть реструктурізовані зовнішні зобов’язання перед іншими кредиторами, Україна отримає ресурс для проведення реальних реформ. З іншого боку, я прогнозую, що частину вимог МВФ буде виконуватися зі скрипом, так як це непопулярні заходи, які торкнуться як населення, так і інтересів найбільших фінансово-промислових груп, що їм не дуже подобається. Тому уряду доведеться проявити всі свої вольові якості, щоб реформи не залишилися на папері, як це часто відбувалося раніше.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?