Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи варто знімати депозит?

Паніка, викликана загостренням політичної кризи разом з різким стрибком курсу, спонукала українських вкладників масово йти в банки з метою дострокового розірвання депозитів. Так, тільки в період з 18 по 20 лютого вкладники вивели з банків близько 30 мільярдів гривень.
Через тиждень НБУ оголосив про введення тимчасових адміністрацій в Брокбізнесбанку і Реал Банку . Обидві фінустанови виникли ще в 1991 році – відразу ж після проголошення незалежності України. Паніка не вщухає. Адже кожен думає, що наступним може стати банк, клієнтом якого він є.
«Головною причиною масового дострокового зняття депозитів є паніка великих вкладників і низький рівень фінансової грамотності населення. Останнім часом зняті в основному великі депозити в інвалюті, що спричинило за собою надлишковий попит на неї, до якого ринок не був готовий. Іноземну валюту, як і будь-який імпортний товар, потрібно купувати і завозити з-за кордону, а на це потрібен час », – стверджує експерт Незалежної Асоціації Банків України (НАБУ) Олена Коробкова.clip_image001
Експерти відзначають, що це вже не перший випадок подібної фінансової паніки в нашій країні, і клієнти, які не злякалися нинішній ситуації, можуть отримати для себе очевидну вигоду.
«Панічні настрої на фінансовому ринку і девальвація – це вже не перший випадок у нашій країні. Напевно всі пам’ятають 2004 і 2008 роки. Досвід цих криз показує, що кидатися ажіотажно на скупку валюти в пікові моменти людям не має сенсу.
Панікери втрачають двічі. По-перше, втрачають накопичені відсотки, по-друге, панічний попит народжує неадекватні курси, на яких заробляють тільки спекулянти, а прості люди втрачають. У сьогоднішній ситуації, навпаки, найвигіднішим рішенням було б розміщення коштів на депозитах у банку, адже саме зараз банки пропонують дуже цікаві умови ".
І справді, не дивлячись на те, що минулого року експерти прогнозували падіння депозитних ставок на початку 2014, пропозиції для вкладників стають все більш привабливими .
Паніка породжує паніку. Зараз населенню, щоб заспокоїться, потрібно побачити, що банківська система працює, гроші є, депозити віддають, обмін здійснюють. А щоб банківська система працювала – потрібно, щоб населення заспокоїлось.
«Для НБУ і банків основне завдання зараз – це стабілізація ситуації і забезпечення доступу клієнтів до грошей. НБУ робить для цього все можливе – вводить постанови, спрямовані на стабілізацію ситуації, – зазначає Олена Коробкова.
Ситуація стабілізується, коли населення перестане створювати надмірну штучну паніку на ринку. Зараз НБУ і комерційні банки докладають максимум зусиль для стабілізації ситуації, дії уряду також націлені на вирівнювання економічної ситуації. Тут найкращий лікар – час і витримка населення ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?