Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи варто скуповувати долари зараз?

Ще місяць тому долар коштував 11,7 гривень. На сьогодні гривня подешевшала на 15%, і вчора, до закриття валютних торгів на міжбанку ціна американської валюти склала 13 / 13,5 гривень. Що далі?
Протягом останнього тижня Національний банк України тричі виходив на ринок з інтервенціями по валютній парі долар / гривня, продавши при цьому 150 млн. доларів. У вівторок, виступаючи у Верховній Раді України, Голова НБУ Валерія Гонтарєва зазначила, що ніяких передумов для курсу долара на рівні 13-13,5 грн. зараз немає.

«За оцінками центрального банку, навіть з урахуванням втрат, які понесе Україна від військових дій, рівноважний рівень курсу повинен бути в діапазоні 11,50 – 11,90 гривні за долар США», – зазначила вона.

За словами регулятора основний вплив на курс гривні на сьогодні надають військові дії на сході і очікування гравцями ринку санкцій як з боку Росії, так і з боку України. Обидва clip_image001фактори підсилюють панічні настрої, викликаючи курсові стрибки на міжбанку.
Найбільший тиск на курс роблять військові дії на сході країни. Внаслідок геополітичної невизначеності довгострокова стабільність як банківської системи України, так і гривні залишається під великим питанням.

Це породжує сумніви, які виливаються в підвищений попит на іноземну валюту.
Було б дивно, якби в поточних умовах населення активно скуповувало гривню, а ось зростання попиту на долар і євро виглядає цілком закономірним.
– Причин для природного зміцнення курсу гривні в даний час немає. Вони з’являться лише в разі стабілізації обстановки на сході країни. В цьому випадку курс гривні може зміцнитися до позначки в 12 грн. за долар протягом декількох місяців.

Якщо ж конфлікт затягнеться, а макроекономічна статистика продовжить погіршуватись, гривня може продовжити активне зниження і в цьому випадку все залежатиме від НБУ, якому доведеться докласти додаткових зусиль для скорочення діапазону можливих коливань валютного курсу ».

Як відомо, найближчим часом в Україну мають надійти 500 млн. дол. США від Світового банку і 1,45 млрд. Дол. Від Міжнародного валютного фонду. Але, як відомо, рішення щодо виділення другого траншу кредиту мало бути прийняте ще до 10 липня, але прийняття рішення перенеслося більше, ніж на місяць – на 29 серпня.

Цей місяць коштує країні ослаблення курсу гривні. Втім, останнє є результатом агресії Росії щодо України – якби не поставки людей і зброї, АТО б вже завершилось, і Україна перейшла б до відновлення економіки.
Агресія ж погіршує показники доходів бюджету і збільшує потребу в фінансуванні АТО.
Виникаюча грошова емісія і збереження нервозності населення і бізнесу щодо майбутнього країни провокують поступове ослаблення гривні.
У Нацбанку заявляють, що регулятор не має наміру відсторонятьсь від валютного ринку, і зробить все можливе для того, щоб стабілізувати курс на його рівноважному збалансованому рівні. Проте, паніка дає своє, і володарі гривневих заощаджень в поспіху міняють національну валюту на долари і навіть воліють міняти валюту депозиту. У той час як експерти рекомендують не поспішати діяти, і не поспішати з прийняттям подібних рішень.

У період різких цінових коливань на валютних ринках не варто панікувати або робити спроби заробити на рух ринкових цін. Це доля професіоналів. Найбільш актуальним і одночасно простим варіантом довгострокового збереження своїх заощаджень від коливань валютних курсів є розміщення їх у валютному кошику. Це дозволить захистити свої кошти від негативного впливу курсових коливань, та убезпечить інвестора від необхідності постійно стежити за станом валютного ринку.
– Як приклад можна розглянути депозитний портфель, в рамках якого кошти в рівних частках розподіляються між доларом, євро і гривнею. Зниження національної валюти супроводжується ростом долара і євро і навпаки. В результаті інвестор не тільки формує депозитний портфель, захищений від девальваційних ризиків, а й отримуємо максимально можливу, за таких умов, дохідність.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?