Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи варто прикріплювати мобільний телефон до банківської карти?

Прикріплення мобільного телефону до банківської картці небезпечне. Погоджуючись на підтвердження фінансових операцій по смс, користувач ризикує одного разу позбутися всіх грошей на рахунку. Це пов’язано з тим, що зробити дублікат сім-карти досить легко, якщо зацікавлені особи будуть впевнені в наявності потрібної суми на карті тієї чи іншої людини.

Для цього достатньо лише мати доступ до цих сім-карт в офісі оператора. Фактично будь-який співробітник компанії з надання послуг стільникового зв’язку може надавати інформацію і самі сімки злочинцям.


Часом не потрібно і такої складної операції. Якщо в салоні зв’язку працює спільник злочинців, то він цілком легально може замінити сім-карту за зверненням. Шахрай просто приходить в офіс, показує паспорт і називає номер, який потрібно відновити. Копіювання документа при цьому не відбувається. Якщо на касі працює зацікавлена особа, то невідповідність наданих паспортних даних із зазначеними в основній анкеті просто не помітять.

Звичайно, зараз приходять смс від операторів з вдячністю відвідування офісу та інформацією про заміну сім-карти, та й сама сімка через якийсь час перестане працювати, але поки власник телефону добереться до офісу компанії, з його рахунку вже спишуться всі кошти.

Від такого розвитку подій не застрахований ніхто, тому перед синхронізацією мобільного пристрою і банківського рахунку треба дуже добре подумати. У мережі існує багато сайтів, присвячених сумним випадкам крадіжки грошей з допомогою дубліката сім-карти. Злочинець з фальшивою сімки відправляє запит про переведення певної суми на потрібний рахунок. Система, упізнавши номер, не вимагає якогось додаткового підтвердження особи власника даної картки. В результаті гроші переводяться злочинцям, а справжній власник і телефону, і рахунку дізнається про те, що трапилося надто пізно. Звичайно, він цілком може звернутися із заявою про шахрайство в поліцію, але злочин має всі шанси залишитися нерозкритим. Краще не ризикувати без вагомих на те причин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?