Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи варто оформляти позику в кредитній спілці

В Україні працює сьогодні понад 600 кредитних спілок і майже 180 банків. В окремих регіонах кредитні спілки за рік видають більше кредитів, ніж кілька десятків банківських установ.
Для того щоб оформити позику в кредитній спілці, потрібно мати з собою паспорт, ідентифікаційний код і довідку про доходи за останні 6 місяців. Ті ж документи повинні бути і у вашого поручителя. Хтось із вас обов’язково повинен мати прописку в місті, в якому знаходиться кредитна спілка.

Рішення про видачі кредиту приймається досить швидко: на це йде 10-15 хвилин. У деяких випадках про своє рішення установа може повідомити через день. Але для того, щоб отримати бажану позику, потрібно стати учасником кредитної спілки. Для цього треба сплатити kreditnuy_souz_88x88_1.jpg.aspxвступний внесок і обов’язковий пай. Розмір кожного з цих платежів коливається в межах 5-40 гривень.
На відміну від банків кредитний союз не вимагає оплати комісійних внесків, а процентна ставка – значно нижче, ніж у перших. У деяких установах процентна ставка по кредиту складає близько 50% річних, але реальна переплата – набагато нижче. Справа в тому, що гроші в окремих кредитних спілках нараховуються на суму залишку по кредиту (аннуїтетна схема). Так, наприклад, якщо взяти до КС «Володар» кредит на 10 тис. грн. під 42% річних, в результаті ви переплатите 2272 грн., тобто – 22,72%.
Якщо ви на день-два опоздиваете з платежем, кредитна спілка не пред’являє штраф, а налічує додаткові відсотки за користування тілом кредиту в цьому місяці. Іноді кредитна спілка може навіть «пробачити» клієнту незначне запізнення. «Бували випадки, коли я оплачував кредит на день пізніше обумовленого терміну. Але оскільки я є постійним клієнтом, ніякі штрафні санкції до мене не приймали », – розповідає Василь, учасник КС« Самопоміч ».

Умови отримання позики в деяких кредитних спілках на 1 рік

Назва кредитної спілки
Процентна ставка,% річних
Переплата,% річних

«Володар»
42
22,72

«Профспілкова скарбниця»
32
17,2

«ФІН-ЕКО»
37
20

«Сімейна позика»
29,6
29,6

«Київський Кредитний Альянс»
21,92
21,92

Найбільша концентрація кредитних спілок зараз у Київській та Донецькій областях. Але якщо говорити про співвідношення кількості спілок до чисельності населення, то тут лідируючі позиції займає Львівська, Чернівецька та Луганська області. У кожному з цих регіонів – близько 80 кредитних установ.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?