Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи варто брати кредит при падінні курсу гривні?

Курси валют сьогодні не стоять на місці. Долар і євро ростуть, тоді як гривня показує далеко не найвигідніші позиції і стрімко падає. В результаті деякі думають, що потрібно брати кредит. На перший погляд, це вигідно, адже гроші поступово знецінюються. А тому віддавати кредит буде простіше. Але якщо проаналізувати ситуацію, то оформлення кредиту при падаючому курсу може виявитися далеко не найкращим рішенням.

На чому і як відображається поточна фінансова ситуація

Стрімке падіння гривні відбивається на всіх сферах економіки. Почнемо з банківського сектора. У банківських організацій далеко не все йде гладко: кредити видаються не настільки охоче, до бажаючих взяти позики пред’являються більш високі вимоги, а відсотки по кредитах постійно підвищуються. Оформити кредит без застави, поруки або першого внеску стає складніше. Тобто умови кредитування стають менш привабливими. І гроші дають вже далеко не всім.

clip_image002Доходи багатьох громадян також знижуються, адже при падінні курсу говорити про стабільність в економіці не доводиться. Зарплата, в кращому випадку, залишається на колишньому рівні. Але в деяких компаніях рівень зарплат падає. При цьому щомісячний платіж по кредиту менше не стає, та ще й ціни на продукти, комунальні платежі та інші послуги теж підвищуються в ціні. Тому в такій ситуації вносити щомісячні кредитні платежі стає складніше.

Не варто забувати і про ризик втрати роботи в умовах фінансової кризи. Багатьом приватним підприємствам просто не вдається втриматися на плаву, тому залишитися без роботи можна в будь-який момент. І тоді оплачувати кредит стане і зовсім нічим.

Що робити, якщо кредит необхідний

Часто кредит оформляється не заради примхи, а через гостру необхідність. Тому потрібно слідувати рекомендаціям кредитних експертів, щоб оформлений кредит не став непосильною ношею. Отже, при оформленні позики слід дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Сума кредиту не повинна бути дуже великою. Вирахувати оптимальний для себе розмір позики нескладно. Якщо щомісячний платіж по кредиту не перевищує 40% сімейного доходу, то такий кредит родина нехай і з труднощами, але оплачувати зможе. В ідеалі, щоб в місяць потрібно було оплачувати 20-30% або менше від щомісячного доходу. Якщо ж сума кредиту виявляється занадто великою, то оплачувати щомісячні платежі стає проблематично. Виходить, що більша частина зарплати йде на погашення позики, а на інші витрати грошей залишається катастрофічно мало. І кредит стає непосильним вантажем, він починає тиснути на позичальника.

2. Кредит варто оформляти в гривнях. Кризи – явище повторюване. Тобто світова економіка, так чи інакше, буде ще не один раз піддаватися кризовим явищам. І валютний кредит може навіть повністю розорити людину. Адже зарплату ви отримуєте в гривні. Так навіщо оформляти кредит у валюті, курс якої може дуже сильно змінитися? Тільки уявіть, яку суму доведеться втрачати тільки на обміні валюти. У такому випадку валютний кредит виявиться воістину золотим.

3. Повинен бути запас грошей на всякий випадок, такий собі «фонд для стабілізації». Якщо сім’я регулярно відкладає гроші, то навіть при погіршенні фінансової ситуації, наприклад, у випадку втрати роботи або зниження заробітної плати, можна буде виплачувати кредит. Що стосується розмірів такого «фонду», то це повинна бути приблизна сума, яку сім’я витрачає за квартал. У такому випадку подолати фінансові негаразди можна буде з мінімальними складнощами. І поки будуть витрачатися відкладені про запас гроші, можна буде знайти нову роботу або підробіток, тобто вирішити свої фінансові проблеми.

Одним словом, варто спочатку точно визначитися, чи дійсно потрібен кредит. Оформляти позику слід, якщо виникла необхідність термінового лікування, ремонту техніки тощо, тоді без кредиту не обійтися. Але брати потрібно строго необхідну суму в гривнях і бажано з наданням застави, щоб відсотки по кредиту були більш вигідними. Якщо ж питання: «Чи варто взяти кредит?» Виник на тлі падіння курсу, то варто подумати ще раз. Адже нестабільна економічна обстановка в країні загрожує скороченням штату, зменшенням зарплати та іншими фінансовими неприємностями. І наявність кредиту явно не буде покращувати і без того складне фінансове становище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?