Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи реально зняти гроші з заблокованого рахунку?

Коли банківська карта десь загубилася або її украли, вберегти свій рахунок від шахраїв можна, здійснивши один дзвінок в колл-центр. Але згодом може виявитися, що користуватися вашим рахунком не зможуть не тільки потенційні злодії, але й ви самі.
Така ситуація сталася з клієнтом ОТП Банку. На другий день після втрати та блокування картки, чоловік звернувся в одне з київських відділень банку з метою зняти готівку. Адміністратор повідомив клієнтові, що зняти гроші можна тільки через касу.
Простоявши в черзі до каси, клієнт дізнався, що для зняття коштів потрібен спеціальний документ, видати який може тільки менеджер. За допомогою менеджера зняти гроші також виявилося неможливим. Той запропонував підключиться до системи OTPDirect і вже з її допомогою перевести гроші на карту іншого банку. Як виявилося, у зв’язку з тим, що карта заблокована, здійснити он-лайн операцію переказу неможливо. Потрібно чекати, поки буде виготовлена нова карта.

Але чи справді втрата карти чревата повним закриттям доступу до рахунку? «Насправді, карта – це інструмент, через який клієнт користується рахунком, отже, втративши картку, клієнт без проблем може продовжити обслуговування через відділення. До речі, в Universal Bank ми перевипускає картки клієнтам за 5 хвилин. При цьому тариф за перевипуск карти складе лише 50-70грн (залежно від класу карти) », – розповідає Панайотіс Сарантопоулос, директор департаменту депозитів Universal Bank.
Зазвичай, щоб отримати свої гроші, потрібно звернеться до будь-якого відділення мережі з паспортом. Банки видають кошти на руки або пропонують миттєву дебетову карту за невелику ціну. «Зняти кошти з карткового karta_bank_88x88.jpg.aspxрахунку у разі відсутності карти у клієнта з причини блокування або втрати можливо у відділенні банку. Є два варіанти зняття – через касу або в банкоматі. Щоб зняти кошти через касу, клієнтові потрібно з паспортом підійти до операционисту у відділення банку.
Операціоніст сформує платіжку, за якою в касі можна буде отримати кошти, – розповідає Анастасія Ранчева, начальник відділу дебетних карт ПУМБ . – Комісія за цю операцію в ПУМБ складає 0,5% від суми, що знімається (мінімум 10 грн). Дешевше зняти кошти можна шляхом отримання неіменної дебетної картки, яка випускається клієнту миттєво у відділенні на його вимогу лише за 10 гривень. За допомогою цієї картки кошти можна зняти в банкоматі або касі банку без комісії ».
Чому ж ситуація, в якій опинився наш читач, була такою складною? Banki.ua з’ясовував причини у співробітників колл-центру ОТП Банку. «Для того щоб зняти гроші із заблокованої карти, потрібно написати заяву на отримання засобів. Можливо, вже наступного дня ви зможете отримати свої гроші. Але швидше буде, якщо ви підключіть послугу OTPDirect. До неї безкоштовно відкривається поточний рахунок, на який ви можете в он-лайн режимі перевести свої кошти », – розповіла співробітниця колл-центру Катерина.
Коли ж ми повідали їй про ситуацію, що склалася з нашим читачем, Катерина сказала нам наступне: «Для того, щоб перевести гроші з заблокованого рахунку, треба спочатку зателефонувати до кол-центру. Карта буде розблокована на деякий час, поки ви не здійсните операцію перекладу. Потім вам знову потрібно буде подзвонити в колл-центр і заблокувати рахунок. Напевно, цей чоловік просто забув розблокувати рахунок ».
Що ж, можливо цьому клієнтові потрібно було зробити всього одне лише просту дію, але те, що він витратив багато часу даремно, залишається фактом.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?