Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи повинен банк видавати договір при пролонгації вкладу?

Якщо пролонгація вкладу вказана в первісному договорі то банк не видає новий договір. Він може бути продовжений автоматично, і це обумовлюється в умовах залучення вкладу, що має своє відображення в договорі. Рекомендуємо вивчити попередньо договір і умови вкладу. Підписуючи договір клієнт підтверджує, що він вивчив ВСІ умови, можливо перед зверненням в банк слід опрацювати для себе ряд питань і задати їх фахівцеві, тоді не буде виникати неприємних непорозумінь для двох сторін. При відкритті вкладу через інтернет, можливо задати ряд питань фахівцеві з он-лайн підтримки. Якщо ж вклад пролонгувався, а у клієнта виникла необхідність повернення депозиту, то тут вже будуть застосовані умови договору про розірвання.

clip_image001Автопролонгація вкладу здійснюється на підставі чинного договору, в якому передбачена можливість автопролонгації та її умови. Новий договір при цьому не укладається. Вона завжди здійснюється на підставі договору, з яким клієнт ознайомлений і поставив підпис, відповідно без відома клієнта автопролонгації бути не може. Якщо ж клієнт з якихось причин передумав, то він може подати у будь-який момент заяву на дострокове розірвання депозитного договору.

У разі якщо умова пролонгації є опціональною і вкладник "активує" дану опцію протягом терміну дії вкладу, то з клієнтом підписується відповідна додаткова угода до договору.

Багато банківських установ, що працюють на українському ринку, пропонують депозитні продукти з можливістю автоматичного продовження. Однак дана опція в більшості випадків не є обов’язковою умовою оформлення вкладу в банку і може бути "активована" тільки за бажанням клієнта.

Якщо пролонгація відбулася без відома клієнта, необхідно звернутися у відділення банку, в якому відкрито вклад і зажадати повернути вклад у зв’язку з настанням планової дати його закінчення на підставі умов підписаного з банком договору банківського вкладу, а також чинного законодавства України (згідно ст. 1060 ЦКУ банки зобов’язані повернути вклад на першу вимогу клієнта).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?