Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи потрібно страхувати заставу?

Зазвичай банк надає позичальникові кредитні кошти в будь-якому розмірі тільки за умови забезпечення їх повернення. Основним забезпеченням зобов’язань по кредиту можуть виступати основні кошти позичальника, на приклад обладнання, автотранспорт, сільськогосподарська техніка, нерухоме майно, таке як будинок, земельну ділянку. Також позичальник може надати у вигляді застави свої оборотні кошти – товари, які знаходяться в обороті, залишки сировини і матеріалів тварини, що знаходяться на откормке і так далі. Забезпечення зазвичай представлено майном третіх осіб, які називаються заставниками.

Застава обов’язково підлягає страхуванню. Страхування предмета застави, який передано в забезпечення банківського кредиту, знижує ризик неповернення позикової заборгованості в багато разів. Неповернення позикової заборгованості може відбутися з причини втрати заставодавцем заставного майна.

Що стосується страхування застави, то варто відзначити, що земельні ділянки не обов’язково страхувати. Також обов’язковому страхуванню не nuzhno_li_strahovat_zalog-300x151підлягають цінні папери, дорогоцінні метали, і майно, що купується. В інших же випадках банк-кредитор може вимагати в якості обов’язкової умови для кредиту оформлення страховки на майно, яке передаватиметься в заставу.

Майно, яке виступає в якості застави має бути застраховане за повним пакетом ризиків, які включають в себе можливу його втрату, втрату, пошкодження або розкрадання, і так далі. Всі описані ризики в страхових документах повинні бути передбачені в Правилах страхування певної страхової компанії.

Термін дії договору страхування повинен бути рівний терміну кредитного договору, за яким і передається майно як заставу. Якщо ж встановлена ​​дата закінчення терміну страхування і вона раніше, ніж дата погашення кредиту, то позичальник повинен своєчасно продовжити дії даної страховки.

Банки також вимагають, щоб страхова сума покривала суму зобов’язань позичальника за його кредитом. Виходить, що сума по страховці, не може бути менше заставної суми майна. У разі оформлення страховки з безумовною франшизою, в договорі має бути прописано, що страхова сума буде більше заставної суми майна на суму цієї самої франшизи.

Якщо страховий випадок настав, страхова компанія зобов’язана виплатити страхове відшкодування, яке спочатку має бути направлено на погашення зобов’язань по кредиту позичальника в частині, яка забезпечена застрахованим майном. За договором страхування має бути складено угоду з участь трьох сторін. Це кредитор, власник майна і страховиком, які між собою домовляються, що перерахування страхового відшкодування має дорівнювати сумі не більше залишку заборгованості за кредитним договором, спрямоване на погашення забезпеченої заставою заборгованості застрахованого майна.

У разі, коли страхова сума з якихось причин більше зобов’язань позичальника за його кредитом, то решта покладеного страхового відшкодування залишається самому власнику майна.

Вибирати страхову компанію позичальник повинен тільки за погодженням з кредитують органом банку. Що стосується вартості страховок, то найбільш дорого обходиться страхування автотранспорту, а найдешевше – це страхування нерухомості. Заставодавець має можливість спочатку порівняти розцінки різних страхових компаній і потім вибрати більш оптимальний варіант разом зі страховиком.

Саме страхування предмета застави є вигідною процедурою як для позичальника, так і для банку-кредитора. Банку це вигідно з точки зору зменшення кредитних ризиків, а позичальникові дає можливість розрахуватися з боргами, якщо навіть щось і трапиться з його заставним майном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?