Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи потрібно платити в магазині за розбитий товар

Розбитий товар в магазині, з точки зору юриста, має досить прості правові наслідок: розбив – плати. Головне при цьому, не стати жертвою можливих зловживань. Однак, про все по порядку.

Виходячи з загальної теорії приватно-правових відносин, відшкодування шкоди лягає на особу, з вини якого він був нанесений. При цьому важлива наявність так званої причинно-наслідкового зв’язку. Варто необережно повернутись, забувши про сумці на плечі, – і пляшка, а то й дві, вже на підлозі. У цьому випадку зовсім неважливо, хотіли ви завдати шкоди або clip_image001зробили це випадково, – елемент провини може бути і непрямим, ненавмисним.

Отже, пляшка на підлозі, значить, вам треба просто компенсувати її вартість. Як правило, це відбувається в загальному порядку на касі магазину.

Справа ускладнюється у двох випадках: ви не відчуваєте себе винуватим або ж ваше бачення завданих збитків істотно відрізняється від бачення адміністрації.

Що до першого, вас могли штовхнути або товар міг бути погано закріплений. Обидва ці випадки об’єднує відсутність або неповноту причинно-наслідкового зв’язку. Крім того, іноді таким чином покупців намагаються «розвести».

Кілька загальних порад, що робити і чого не робити: зберігати спокій, не погоджуватись ні усно, ні тим більше письмово із очевидно брехливими позиціями адміністрації, залучати свідків, припиняти будь через мірні активні дії охоронців. Вимагайте скласти акт про подію, де сміливо і як можна докладніше опишіть Ваш погляд на подію. Не забудьте зробити собі копію. В крайньому випадку, викликайте міліцію. Пам’ятайте, що найчастіше в магазинах встановлені камери спостереження, однак записані на них дані не завжди об’єктивні, зробіть фото-і відеофіксацію самостійно (до речі, краще відразу комусь відправити знімки).

Також пам’ятайте, що ви – споживач, тому вимагайте лояльного до себе ставлення.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?