Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи потрібен військовий збір при обміні валюти?

Банківське співтовариство як і самі клієнти фінустанов незадоволені новою нормою закону, яка зобов’язує стягувати 1,5% військового збору при здійсненні обміну валюти. Як підійшли до виниклої проблеми самі банки, і чи довго проіснує новий податок, читайте в данному матеріалі.
З 13-го березня поточного року обмін валют в Україні обкладається військовим збором у розмірі 1,5% від суми. Разом з ним клієнт традиційно оплачує пенсійний збір у розмірі 2%. Багато учасників ринку визнали це нововведення недоцільним, аргументуючи це тим, що людині, яка бажає обміняти гривні на іноземну валюту, доводиться двічі оплачувати військовий збір. Адже спочатку це відбувається при нарахування заробітної плати, а потім – при здійсненні валютообмінних операцій у банку.

clip_image001

«Уявіть собі, що Ви взяли свою зарплату, сплативши з неї немаленькі податки, і вирішили прийти в банк і купити долар. Це вже гроші після оподаткування, і після військового збору в тому числі. Ви говорите: «Продайте мені 100 доларів». А Вам кажуть: «Заплатіть військовий збір». По суті, Ви навіть можете принести в банк довідку, що підтверджує той факт, що на ці гроші Ви вже сплатили військовий збір. Як так, що з Вас беруть два рази? Ми вирішили, що витрати за цими операціями ми візьмемо на себе. І мені відомо, що ряд банків теж це зробили », – стверджує Голова Правління Авант-Банку.
Було прийнято рішення перевірити, чи справді деякі банки звільняють своїх клієнтів від сплати військового податку. Обдзвонивши десяток фінустанов, ми зрозуміли, що така тенденція існує.
Виявляється, що покупка американської валюти в ПриватБанку можлива тільки в системі Приват24. Ви можете придбати валюту на доларову інтернет карту. При цьому покупка не оподатковується. Після можна переказати куплену суму на пластикову валютну карту і зняти долари у відділенні.
У Райффайзен Банку Аваль військовий збір при купівлі валюти не стягується. Клієнт оплачує тільки пенсійний збір у розмірі 2%.
На гарячій лінії ПУМБ повідомили, що військовий збір при купівлі валюти обов’язковий до оплати, так як з цього приводу існує постанова НБУ.

clip_image002

Співробітник ОТП Банку на питання про військове зборі відповів, що станом на сьогодні він ще не введений.
У контакт-центрі Укрсоцбанку сказали, що при звичайному обміні валют військовий збір стягується.
В УкрСиббанку повідомили, що військовий збір з клієнтів не стягується. В інших фінустановах, в які ми зверталися, а саме – в Діамантбанку , Платинум Банку та Альфа-Банку необхідність сплати військового збору при купівлі валюти підтвердили.
Проте, дана норма закону вже незабаром буде переглянута, адже 19 березня в Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №2436, у якому Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту скасувати для населення 1,5% військового збору з валютних операцій .
Депутати вважають, що оподаткування військовим збором операцій з валютними цінностями негативно впливає на ринок операцій з іноземною валютою.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?